Vozy Lexus RX 350 a RX 450h získaly nejvyšší Best Cars for the Money

Autor: Pavel Srp - 23. 2. 2013


Automobilka Lexus získala nejvyšší ocenění ve dvou kategoriích amerického magazínu U.S. News & World Report za rok 2013. Modely značky Lexus získaly pro svoji výjimečnou hodnotu první cenu v soutěži „Best Cars for the Money“ (Nejlepší vozy za investované peníze). Luxusní crosover RX 350 získal ocenění Nejlepší luxusní pětimístné SUV střední třídy za investované peníze, zatímco plně hybridní model RX 450h (na jeho test se můžete těšit počátkem května) získal první příčku v kategorii Nejlepší hybridní SUV za investované peníze. Lexus RX 350 získal uvedené ocenění již pátým rokem v řadě; model RX 450h zvítězil ve své kategorii v posledních dvou letech.

„Jsme velice hrdí na to, že naše modely RX 350 a RX 450h zvítězily v příslušných segmentech klání Best Cars for the Money 2013 magazínu U.S. News & World Report,“ uvedl Mark Templin, viceprezident a generální manažer divize Lexus, Toyota Motor Sales, USA. „Model RX vytvořil v roce 1998 kategorii luxusních crossoverů a tato ocenění jsou dokladem toho, že Lexus i nadále zákazníkům nabízí kvalitu na špičce celého odvětví i vysokou přidanou hodnotu.“

Metodika soutěže „Best Cars for the Money“ počítá složené skóre sestávající z kvality a hodnoty. Hodnotí se 21 různých kategorií a vozidlo s nejvyšším skóre získává titul „Best Car for the Money“ v příslušné kategorii. Kvalita se určuje podle celkového skóre, které vůz získal v hodnocení vozidel magazínu U.S. News v době uveřejnění ocenění. V rámci těchto hodnocení se porovnávají vozidla na základě bezpečnosti, spolehlivosti a konsenzu názorů odborníků v oboru; hodnocení se každý měsíc aktualizují na stránkách www.usnews.com/cars. Hodnota se určuje jako kombinace celkových nákladů spojených s vlastnictvím vozidla po dobu pěti let a průměrné ceny vozidla v době uveřejnění ocenění. Všichni vítězové ročníku 2013 jsou uvedeni na těchto internetových stránkách.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek