Vossen Wheels obuli Ferrari LaFerrari – foto + video

Autor: Pavel Srp - 24. 10. 2015


Exkluzivní kola Vossen Wheels obouvají (nejen) ta nej auta na světě, jde o kvalitní a exkluzivní kola, za která je potřeba také řádně zaplatit. Platíte ale nejen za kola, ale také za to, že můžete být „ve společnosti“ těch nejlepších, kam patří také třeba i jedno ze 499 vyrobených vozů Ferrari LaFerrari.

Tohle auto je exkluzivní nejen počtem vyrobených kusů, ale také svým pohonným ústrojím. Jde totiž o hybrid, který má pod kapotou benzínový motor V12 o objemu 6,3 litru (s 800 koňmi a 700 Nm) a elektromotor (se 163 koňmi a 270 Nm). Celkový výkon je tak 963 koní a točivý moment 900 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne LaFerrari pod 3 sekundy a maximální rychlost je 350 km/h.

Pokud je to pro vás stále málo exkluzivní a chtěli byste si svoje auto na ulici bezpečně a na první pohled poznat, můžete zavolat do Vossen Wheels, aby si pro vás připravili něco speciálního. Udělal to tak i majitel tohoto vozu a vznikl program: „Vossen Bespoke Design Program: LaFerrari Forged Wheels“. Ale vyrobit tak exkluzivní kola nebylo vůbec jednoduché. Vždyť se muselo počítat nejen s požadavkem klienta, ale také s propracovaným podvozkem LaFerrari, jeho obrovskými brzdami i tvarem brzdových třmenů. Vzniklo tak více než 100 3D modelů a několik zkušebních vzorků, až pak mohla být tato speciální kola vyrobena. Jejich design je nakonec vcelku jednoduchý. Jde o krásná černá 12 paprskové disky s rozměry 9×20 palců vpředu a 12,5×21 palců vzadu. Nové disky obouvají speciální pneumatiky Pirelli P Zero Corsa 255/30 R20 vpředu a 355/25 R21 vzadu.

Nutno uznat, že nová černá kola skvěle doplňují odvážné tvary Ferrari LaFerrari v šedém laku Grigio Medio. Co říkáte? Líbí se vám?

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru