Vorsteiner GTRS4-VX je superširoké BMW M4 jako dělané na silnici i na okruhy

Autor: Pavel Srp -   29. 2. 2016


Vorsteiner je známý americký úpravce zejména vozů BMW a Porsche. Nejnověji představil svůj přírůstek GTRS4-VX založený na BMW M4. Na vzniku auta se ale podílely také společnost Boden Autohaus, Magnaflow, Kolab Agency a BASF Refinish.

Pokud by vám design tohoto auta byl povědomý, pak se určitě nepletete. Tohle auto totiž vychází z již představeného bodykitu Vorsteiner pro GTRS4. Označení VX za pomlčkou ale značí, že jde o automobil určený na okruhy. Interiér se ale kromě přidaného ochrannému rámu prakticky nezměnil.

BMW M4 Coupé dostalo poměrně agresivní nárazníky už z výroby, zbytek auta je ale poměrně nenápadný. Vorsteiner se rozhodl to napravit a nainstaloval na auto opravdu široký bodykit. Upravené nárazníky vycházejí ze sériových a doplňují je jen nějaké další kudrlinky. Zadní přítlačné křídlo vyrobil Vorsteiner po vzoru BMW M4 GTS, toho nej, co automobilka BMW v této modelové řadě nabízí.

Sériová kola by byla v blatnících utopená, a tak je úpravce vyměnil za jiná kola Rotiform, která obouvají pneumatiky Pirelli P Zoro a s blatníky nyní lícují opravdu parádně. Rozchod předních kol byl totiž rozšířen o 102 mm, rozchod zadních kol dokonce o 178 mm.

O úpravách motoru se nemluví, jisté ale je, že sériový výkon 431 koní v motoru rozhodně nezůstal. O tom, že motor posílil, napovídá i dvojice láhví s rajským plynem, který se používá ve krátkodobému, ale výraznému zvýšení výkonu.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *