Per Lenhoff a Magdalena Lindman

Automobilka Volvo byla opět oceněna americkým úřadem pro bezpečnost silničního provozu NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) za zlepšování bezpečnosti dopravního provozu a za svůj příspěvek ke snižování počtu smrtelných a vážných zranění na silnicích.

Senior manažer Per Lenhoff a Magdalena Lindman, technická specialistka na analýzu dat týkajících se dopravní bezpečnosti, kteří pracují v Centru bezpečnosti společnosti Volvo Cars, jež je mimochodem tím nejvyspělejším testovacím střediskem v automobilovém průmyslu, byli úřadem NHTSA vyznamenáni za své přispění k vyšší bezpečnosti silničního provozu. Oba experti se již několik let věnují vývoji celé řady různých bezpečnostních systémů, včetně ochrany cestujících v případě nechtěného opuštění vozovky, a fyzickým i CAE (inženýrská analýza s pomocí počítačového softwaru) testovacím metodám, které simulují dopravní nehody, k nimž dochází v reálném životě.

Díky svému jasnému zaměření na bezpečnost v reálných dopravních podmínkách Magdalena Lindman a Per Lenhoff významně přispěli k mimořádně vysoké úrovni bezpečnosti posledních modelů Volvo včetně nového modelu XC60. Při svém uvedení se nové Volvo XC60 stalo vozem s jednou z nejvyšších úrovní standardních bezpečnostních a asistenčních systémů na trhu.

„Z tohoto ocenění naší práce máme velkou radost,“ uvedla Magdalena Lindman. „Usilujeme o to, aby naše silnice byly pro všechny bezpečnější. Proto přikládáme tak velkou důležitost tomu, abychom porozuměli informacím získaným z reálných dopravních situací. Ve společnosti Volvo Cars nenavrhujeme naše auta tak, aby jen prošla bezpečnostními testy. My chceme, aby zachraňovala životy. To byl vždy náš výchozí bod.“

Lindman a Lenhoff se dostali do exkluzivního klubu odborníků na bezpečnost automobilky Volvo, kterým bylo v průběhu let toto ocenění udělováno za jejich práci na průkopnických bezpečnostních inovacích.

„Jsme velmi rádi, že Magdalena a Per dostali od úřadu NHTSA toto ocenění za jejich mimořádnou práci. Základními prioritami společnosti Volvo Cars je chránit lidi, pochopit jejich potřeby a usnadnit jim život. Náš konzistentní přístup k zajištění bezpečnosti v reálném životě měl za celé ty roky zcela evidentní vliv na životy spousty lidí. Na základě naší vize by neměl být počínaje rokem 2020 v žádném novém voze Volvo nikdo smrtelně, a dokonce ani vážně zraněn,“ prohlásila Malin Ekholm, viceprezidentka Centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars.

Přečtěte si také:  Toto Volvo P1800 z roku 1964 má výkon jako Mercedes-AMG A45, ale je lehčí než Mazda MX-5

Společnost Volvo Cars hraje díky svému přístupu k bezpečnosti v automobilovém průmyslu jedinečnou roli. Švédská automobilka již od roku 1970 sbírá data získaná z tisíců skutečných dopravních nehod, aby s jejich pomocí dokázala lépe pochopit a vyřešit potřeby reálné silniční bezpečnosti. Vize bezpečnosti a Bezpečnost v reálném životě jsou součástí programu udržitelné mobility společnosti Volvo Cars – Omtanke.