„Někdy záleží nejvíce na momentech, ke kterým nikdy nedojde.“ To je nosná myšlenka, která stojí za krátkým filmem společnosti Volvo Cars o novém Volvu XC60. Ale co je tím vlastně myšleno?

Na základě svého typického lidského přístupu zachycuje automobilka Volvo podstatu pokročilých bezpečnostních technologií, které mají potenciál změnit životy lidí nejen v autě, ale i v jeho okolí.

Film sleduje mladou dívku, kterou čeká první den v nové škole, a nechává nás nahlédnout do její budoucnosti. Vidíme, co jí život v příštích letech přinese – jak vyrůstá, cestuje po světě, usadí se a založí rodinu. Tento sled událostí je najednou přerušen záběrem na dívku, která vstoupí do cesty jedoucímu vozu Volvo. Bezpečnostní systém ve Volvu naštěstí dívku rozpozná a začne automaticky nouzově brzdit, čímž zabrání srážce, která by mohla mít fatální následky. Spot končí závěrečným sdělením: „Někdy záleží nejvíce na momentech, ke kterým nikdy nedojde.“

Každoročně zemře po celém světě v důsledku dopravních nehod více než 1,2 milionu lidí, avšak automobilka Volvo věří, že její vize automobilové budoucnosti bez smrtelných nebo jinak vážných zranění se již brzy promění v realitu.

Přečtěte si také:  Tohle taxikáři už nerozdýchají. Uber chce do provozu nasadit bezpilotní auta

S uvedením nového Volva XC60 představila společnost Volvo Cars i několik nových bezpečnostních funkcí. K systému Volvo City Safety s funkcí automatického nouzového brzdění plnou brzdnou silou přibyla podpora řízení, zatímco nový Systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu využívá Asistenta řízení, který mu pomáhá předcházet čelní srážce s jiným vozidlem. O funkci Asistenta řízení byl nově rozšířen také Informační systém monitorující mrtvý úhel (BLIS), jehož smyslem je maximálně omezit riziko srážky při změně jízdního pruhu.

Nové Volvo XC60 nastupuje na místo svého vysoce úspěšného předchůdce, původního modelu XC60, který se v Evropě stal nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV a od svého debutu v roce 2008 se ho po celém světě prodalo více než milion kusů.

„Tento film, v němž hraje jednu z hlavních rolí Volvo XC60, zdůrazňuje zásadní důležitost systémů aktivní bezpečnosti a poukazuje na vedoucí postavení automobilky Volvo v oblasti bezpečnosti. Náš systém City Safety s funkcí automatického nouzového brzdění jsme představili jako součást standardní výbavy pro všechny nové vozy Volvo již v roce 2008, přičemž jsme začali u první generace modelu XC60. Dnes se tyto systémy konečně stávají průmyslovým standardem,“ uvedl Anders Gustafsson, senior viceprezident pro region EMEA společnosti Volvo Car Group.

Přečtěte si také:  Brazilský policista vám ukáže, jak se parádně dostat z parkovacího místa - video

Devadesát čtyři procent všech autohavárií je způsobeno selháním lidského faktoru. Automobilka Volvo věří, že díky využití vyspělých bezpečnostních technologií může pomoci snížit počet dopravních nehod způsobených právě selháním lidského faktoru.

„Bezpečnost tvoří základ všeho, co ve společnosti Volvo Cars děláme. Vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude. Tímto filmem bychom chtěli lidem připomenout, proč se neustále soustředíme na automobilovou bezpečnost a jak důležitá je pro nás všechny,“ vysvětloval Björn Annwall, senior viceprezident pro globální uživatelský zážitek ve společnosti Volvo Car Group.

Jen v samotném Švédsku se automobilce Volvo podařilo zásluhou Systému upozornění na nebezpečí kolize s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou snížit počtu dopravních nehod způsobených nárazem zezadu o přibližně 45 %.

„Se systémy na předcházení kolizím pracujeme již mnoho let a za tu dobu jsme se mohli přesvědčit, jak efektivní jsou. Prostřednictvím nového Volva XC60 jsme odhodláni učinit další krok k omezení počtu kolizí, k čemuž nám pomohou systémy podpory a asistence řízení. V automobilce Volvo děláme krok navíc, abychom maximálně chránili lidi uvnitř vozu i v jeho okolí,“ oznámila Malin Ekholm, viceprezidentka bezpečnostního centra společnosti Volvo Cars.