Volvo V90 Cross Country: Nový model se blíží, podívejte se na historii modelů XC – foto + video

Autor: Tisková zpráva -   9. 9. 2016


Asi se nenajde nikdo, kdo by pochyboval o tom, že automobilka Volvo sehrála při definování dobrodružného segmentu Cross Country tak, jak ho dnes známe, zásadní roli. S bezprostředně se blížícím odhalením nového Volva V90 Cross Country se švédský výrobce automobilů chystá upevnit svou vedoucí pozici v tomto segmentu. Tento všestranně zaměřený, komfortní a luxusní vůz se schopností poradit si s každou cestou navíc uzavře kompletní řadu devadesátkových modelů.

„Cross Country varianty našich modelů se v očích mnoha lidí staly ryzím ztělesněním podstaty značky Volvo. Již od samého počátku se jedná o vítězný koncept, který dokáže hravě zvládnout nepříznivé klimatické a jízdní podmínky, jež jsou pro Švédsko tak typické,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car Group Håkan Samuelsson.

První Cross Country model kombi, navržený v roce 1996, nabízel ideální kombinaci funkční flexibility a houževnatosti. Dnes, o 20 let později, kdy se segment Cross Country rozšířil napříč celým spektrem prémiových automobilových značek, si tyto vozy dokážou poradit s lehčím terénem, aniž by bylo nutné slevovat z jízdního komfortu.

Schopnost jízdy v extrémních podmínkách

Navrženy tak, aby se dokázaly vypořádat s náročnými podmínkami extrémního skandinávského podnebí, podávají modely Cross Country skvělý výkon za všech jízdních situací – od zablácených cest přes hluboký sníh až po dlouhou jízdu po rovné dálnici. Modely Volvo Cross Country, které se staly preferovanou volbou majitelů koní a lodí, představují díky svému vysokému podvozku, velké tažné síle, citlivě reagujícímu pohonu všech kol a prémiovému interiéru výbornou alternativu k modelům SUV.

„Již od samého začátku jsme si dávali velký pozor, aby koncept Cross Country nebyl pouze o změnách v podobě robustního designu. Velký důraz jsme kladli na schopnosti, které by obstály v reálném světě, přičemž jsme se soustředili také na to, abychom v rámci tohoto segmentu řidičům současně nabídli komfort a pohodlí, které od značky Volvo očekávají,“ řekl Peter Mertens, senior viceprezident oddělení výzkumu a vývoje ve společnosti Volvo Car Group.

Volvo V90 Cross Country bude odhaleno v polovině září.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *