Volvo spolupracuje se švédskou hudební hvězdou Robyn – video

Autor: Tisková zpráva - 26. 5. 2014


Po úspěšném partnerství se švédským fotbalistou Zlatanem Ibrahimovičem může společnost Volvo Cars s potěšením oznámit, že spojila své síly s další švédskou ikonou: Robyn. Tato výrazná zpěvačka a skladatelka zazáří v druhé části kampaně automobilky Volvo Cars „Vyrobeno ve Švédsku“, kdy bude řídit Volvo V60 poháněné některou z hnacích jednotek nové rodiny pohonů skrývající se pod názvem Drive-E.

volvo-drive-e-robyn-video

Nová kampaň s Robyn, v níž bude na Švédsko nahlíženo z její perspektivy v Los Angeles, se bude soustředit především na závazek společnosti vůči životnímu prostředí, který se mimo jiné promítá také do nové rodiny motorů Drive-E vyvinutých právě automobilkou Volvo. Kampaň jako taková ponese silné vícestranné poselství značky Volvo určené především ženám, jež tvoří téměř polovinu zákazníků mimo fleetový prodej.

Robyn je v současnosti nepochybně nejúspěšnější švédskou popovou hvězdou, která od svého debutu v roce 1995 prodala po celém světě miliony svých nahrávek. Stejně jako automobilka Volvo Cars, která se po dekádě strávené pod taktovkou předchozího vlastníka, společnosti Ford Motor Co, vydala vlastní cestou k technologické nezávislosti, je i Robyn skvělým příkladem nezávislého myšlení a boření konvencí, což jsou charakteristické rysy švédské povahy. V roce 2004 zrušila Robyn svou smlouvu s renomovanou hudební společností a založila vlastní nahrávací společnost, Konichiwa Records, se svými vlastními podmínkami. Zbytek je již historií a Robyn je nyní mnohem úspěšnější než kdykoliv dříve.

Prostřednictvím nových hnacích jednotek Drive-E vytvořila automobilka Volvo Cars rodinu menších a inteligentnějších benzinových a naftových motorů, jejichž výkon nabízí vzrušující jízdní zážitek při špičkové hospodárnosti čtyřválcových motorů. Přidáním elektrifikace, jako je například plug-in hybridní technologie, může značka Volvo nabídnout svým zákazníkům jak ultraefektivní, tak i vysoce výkonné motory.

„Miluji Volvo a souzním i s filozofií automobilky a značky,“ prohlásila Robyn. „Tak například, Volvo je švédskou společností, která vynalezla tříbodové bezpečnostní pásy, ale nenechala si je patentovat, protože by to znamenalo, že bude toto úžasné zařízení moci využívat mnohem méně lidí. Tento přístup se mi líbí. Smyslem této kampaně je propagovat ekologicky zaměřený projekt se širokým dosahem. Po tom, co jsem si udělala svůj vlastní průzkum, věřím, že tento projekt může být prostředkem skutečné změny.“

„Spolupráce s Robyn byla skvělým zážitkem,“ říká Per Carleö, ředitel pro marketingovou komunikaci ve společnosti Volvo Cars Sweden, který je zároveň osobou zodpovědnou za průběh kampaně „Vyrobeno ve Švédsku“. „Co na mě udělalo velký dojem, byla horlivost, s níž k této spolupráci od počátku přistupovala. Nejenže jsme s Robyn strávili hodiny diskuzí o závazku naší společnosti k životnímu prostředí, ona navíc sháněla potřebné informace hned u několika odborníků na životní prostředí. Brala to velice vážně.“

Tato kampaň byla oficiálně odstartována ve Švédsku před dvěma týdny, kdy bylo v hlavním vysílacím čase zahájeno vysílání reklamních spotů. Nyní bude postupně spuštěna i na dalších trzích po celém světě. Během následujících týdnů bude kampaň rozšířena i na tiskové materiály, digitální média a venkovní reklamní plochy.

„Jsem opravdu nadšený, že Volvo spojilo své síly s další skutečnou švédskou hvězdou,“ pochvaluje si senior viceprezident oddělení pro marketing, prodej a zákaznický servis ve společnosti Volvo Cars Alain Visser. „Robyn perfektně souzní se značkou Volvo a její filozofií. Při naší spolupráci se Zlatanem Ibrahimovičem jsme se přesvědčili, jakou sílu má dobře vedená marketingová kampaň, a já jsem si jist, že tato nová kapitola kampaně ‚Vyrobeno ve Švédsku‘ bude slavit stejný úspěch“.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru