Volvo S90: únik podoby budoucího modelu díky čínskému modelu

Autor: Jan Karlík - 31. 8. 2015


Už jsme tu měli ledacos. Klasický únik zamaskovaných prototypů, nafocené brožury od dealerů, nebo třeba i patentové snímky. Volvo však narazilo na novou formu úniku podoby ještě nepředstaveného modelu. Tentokrát v tom má (opět) prsty čínský výrobce hraček.

Volvo S90 1

Poslední dobou se o automobilce Volvo hovoří zejména v kontextu nejnovějšího modelu XC90. Ten dostal zcela novou modulární platformu SPA (Scalable Product Architecture) a dvoulitrové přeplňované motory řady Drive-E. Příští rok se má představit třída S90, která právě toto technické řešení bude také využívat. Sedan S90 nahradí druhou generaci S80 vyráběnou již od roku 2006. A změny to budou poměrně velké. Design se nechá velkou měrou inspirovat právě modelem XC90, světlomety ponesou motiv Thorova kladiva a diodové zadní svítilny zase stylizované písmeno „C“.

K představení vlajkové lodi má dojít na konci tohoto roku a první zákazníci budou novou S90 přebírat někdy v polovině roku 2016. Pokud patříte k potenciálním zákazníkům, můžete představu o vzhledu vozu získat právě z těchto fotografií. Byť model v měřítku 1:43 neoplývá detaily, základní představa je jasná. Tvar světlometů nebo mohutný C sloupek se pravděpodobně již nezmění a my máme tak možnost se podívat na sériovou podobu již nyní.

Volvo S90 2

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru