Volvo S90 se představilo na autosalonu v Detroitu

Autor: Tisková zpráva - 11. 1. 2016


Společnost Volvo Cars si vybrala pro představení své nové vlajkové luxusní limuzíny S90 detroitský autosalon NAIAS, čímž potvrdila vážnost mínění svého dlouhodobého závazku vůči trhu USA a dala jasně najevo svou sebejistotu ohledně pokračující rostoucí tendence prodeje v příštím roce.

Prodej automobilky Volvo se na území USA v roce 2015 zvýšil o 24,3 %. To je dáno především výrazným nárůstem koncem roku, který v říjnu dělal 87 %, v listopadu 90 % a v prosinci 89,9 %. Za tímto úspěchem stojí především značná poptávka po crossoveru XC60 a po novém SUV XC90.

„Jedná se o jasné ukazatele, že se značka Volvo dostala na americkém trhu zpět do hry,“ prohlásil Lex Kerssemakers, senior viceprezident společnosti Volvo Car Group pro Ameriku. „Očekáváme, že tato silná rostoucí tendence bude nadále pokračovat i v roce 2016, kdy bude prodej posílen novým Volvem S90.“

Uvedení modelu Volvo S90 je po nedávném rozhodnutí o 11miliardové investici do nové továrny v Charlestonu v Jižní Karolíně, v níž bude jakožto v prvním výrobním závodě automobilky Volvo Cars na území Severní Ameriky zaměstnáno kolem 2 000 lidí, dalším krokem poukazujícím na ambice švédské automobilky v tomto regionu.

„Vždy jsme kladli velký důraz na naše aktivity ve Spojených státech. Z toho důvodu jsme se také rozhodli poprvé představit naše Volvo S90 veřejnosti právě na autosalonu v Detroitu a začali jsme v USA budovat další továrnu Volvo,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car Group Håkan Samuelsson.

S uvedením nového Volva S90 se začala psát další kapitola kompletního obnovení produktové řady automobilky Volvo, která odstartovala v roce 2015 novým SUV Volvo XC90.

Právě na XC90 přijala automobilka během roku 2015 kolem 88 tisíc objednávek, což zdaleka převýšilo původní očekávání zhruba 50 tisíc zájemců. Toto číslo zároveň představuje silný signál, že zákazníci oceňují nový design, konstruktérská řešení a technologický vývoj značky Volvo.

Volvo S90 si od svého představení světovému tisku vysloužilo mnoho chvály na adresu svého úžasného exteriéru a přepychového interiéru. Jeho hrdá příď, která nepůsobí agresivním dojmem, je dána především klenutou maskou chladiče vzdávající hold legendárnímu Volvu P1800 a nesoucí nový znak Volvo Iron Mark. Nové světlomety ve tvaru „T“ na motivy Thorova kladiva nabízí vynikající osvětlení, přičemž nikoho nenechají na pochybách, že se na silnici objevilo právě Volvo S90.

Uvnitř tohoto nízkého čtyřdveřového kupé najdete kromě prvků, které slavily úspěch již v modelu XC90, také další laťku zvedající detaily, jako jsou například nové, vertikálně orientované výdechy ventilace po stranách uživatelského rozhraní Sensus, jež se mohou pochlubit dekorativně laděnými ovládacími prvky.

„Naši novou vlajkovou loď, limuzínu Volvo S90, jsme vytvořili jako hráče s potenciálem změnit pravidla hry. Má úroveň a je stylová. Její výjimečný exteriér se nese v duchu skandinávského designu, který mu svými čistými liniemi dodává na mimořádně přitažlivém vzhledu. Interiér je skutečným uměleckým dílem, v němž se snoubí inovativní technologie a přírodní materiály, aby vzájemně podpořily elegantní, vřelou a vkusnou atmosféru reprezentující to nejlepší ze Švédska,“ říká Thomas Ingenlath, senior viceprezident pro design ve společnosti Volvo Car Group.

Semiautonomní řízení

Součástí standardní výbavy Volva S90 bude sada IntelliSafe Assist, která zahrnuje adaptivní tempomat (ACC), systém upozornění na bezpečný odstup a pokročilé semiautonomní řízení v rámci asistentu pro jízdu v kolonách.
Tato funkce asistentu pro jízdu v kolonách jemnými zásahy do řízení udržuje automobil v rozmezí daného jízdního pruhu, přičemž funguje až do dálniční rychlosti 130 km/h, a to i když před vozem nejede žádné jiné vozidlo. Asistent pro jízdu v kolonách představuje další krok k plně autonomnímu řízení, které automobilka Volvo považuje za klíčovou oblast svých budoucích inovací a s nímž počítá například ve svém koncepčním voze Concept 26, kde je nastíněno, jak by mohl vypadat interiér vozů Volvo s plně autonomním řízením.

Možnost výběru hybridního pohonu

Volvo S90 bude dostupné s ekologickým a výkonným plug-in hybridním hnacím agregátem T8 Twin Engine, který se svým výkonem 410 koní a nabídkou tří různých jízdních zážitků (Pure, Hybrid nebo Power) vykouzlí řidičům na tváři spokojený úsměv.

Celosvětové prvenství v bezpečnosti

S modelem S90 bude vůbec poprvé na světě představena také nová funkce systému City Safety – systém detekce velkých zvířat, který dokáže bez ohledu na to, zda je den, či noc, identifikovat velká zvířata, jako jsou jeleni, koně nebo losi/sobi. Tato technologie zahrnuje kromě rozpoznání zvířat také intuitivní varování a podporu brzdového systému, díky nimž lze srážce s velkými zvířaty zabránit nebo alespoň zmírnit její důsledky.

Prvotřídní ovladatelnost

Model S90 těží také z nedávné investice automobilky Volvo Cars do vysoce vyspělého simulátoru naladění podvozku vozu.

„Volvo S90 udělalo dlouhý krok dopředu v oblasti jízdní dynamiky, výkonu a cestovního komfortu. Provedli jsme komplexní změny, díky nimž získá jízdní zážitek ve voze Volvo zcela nový rozměr ve smyslu preciznější odezvy, zábavného řízení a pohodlí,“ uvedl Peter Mertens, senior viceprezident oddělení pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Cars.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru