Co byste řekli na opravdu sportovní Volvo? Že to k sobě nejde? Pravda, proto tenhle exemplář vyrobila sama automobilka jen v jednom kuse. Mluvíme o modelu Volvo S60 Polestar. Ten v sobě nezapře inspiraci závodním monopostem účastnícím se v sezóně 2012 švédské závodní série TTA – Racing Elite League.

Společnost Polestar, což je tuningový a závodní partner automobilky již od roku 1996, už na svědomí jeden podobný kousek má, šlo o Volvo C30 Polestar. To spatřilo světlo světa v roce 2010 a pod kapotou mu dusalo stádo 450 plnokrevníků. Prošlo dokonce i testem britského Top Gearu, podívejte se tady:

To samo o sobě svědčí o tom, že Polestar umí! Nový projekt v podobě většího modelu S60 tedy rozhodně nemůže skončit propadákem. Navíc padla i věta o tom, že by tahle S60 mohla zabrousit do sériové výroby a pokračovala by tak v úspěšbé kariéře staršího modelu S60R. U Volva jsou však opatrní a nejdříve chtěji zjistit, jaké ovace auto bude mít. Technické informace a podrobnosti zatím neznáme.

Volvo S60 Polestar bude slavnostně představeno 16.června 2012 během závodů Gothenburg City Race. Po slavnostním představení půjde do aukce.

 -PS-

Comments are closed.