Volvo pomohlo k vytvoření nového světového rekordu: Největší marmelády!

Od Tisková zpráva | 29. 11. 2014 0

Blanka Milfaitová za pomoci značky Volvo uvařila největší marmeládu na světě. Obří sklenice s neuvěřitelnými 100 litry sladkého potěšení si právem zaslouží zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Majitelka rodinné manufaktury na výrobu marmelád bez chemie Naše dobroty a několikanásobná vítězka mezinárodní soutěže The World’s Original Marmalade Awards Blanka Milfaitová se nově stala také držitelkou světového rekordu, který bude co nevidět navždy zanesen do Guinessovy knihy rekordů.

Z padesáti kilogramů citronů, stejného množství cukru a dvaceti litrů šampaňského vykouzlila v sobotu 22. listopadu ve své kavárně v Srní na Šumavě největší marmeládu na světě – její sto litrová sklenice je jednou tak velká jako dosavadní rekord.

S přípravou Blanka začala už v noci z pátku na sobotu a krájet horu citronů jí pomáhala více než sedmdesát dobrovolníků. Po celonoční a téměř celodenní tvrdé práci, v den před Blančiných narozenin, spatřila světlo světa rekordní gigantická citronová marmeláda.

A se svou pomocí přispělo i Volvo, které urychlilo a usnadnilo zrod tohoto úspěchu. Dovezlo totiž nejen speciální, na zakázku vyrobenou obří sklenici (jen její víko váží přes dvacet kilogramů!), ale také Blankou osobně vybrané citrony z prosluněné Sicílie. Pro tuto důležitou cestu si Blanka zvolila kombi Volvo V70. Model, jenž je rovněž namíchán k dokonalosti těmi nejlepšími ingrediencemi: praktičností, bezkonkurenční flexibilitou a důmyslnými řešeními, ale také komfortem bez kompromisů a elegantním skandinávským designem. „Jeho praktičnost mi maximálně vyhovuje, hlavně obrovský zavazadlový prostor a prvotřídní bezpečnost. O vše bylo dobře postaráno,“ pochvaluje si držitelka světového rekordu.

Volvo si své renomé prémiové značky, pro niž hraje prim pohodlí, komfort a bezpečnost cestujících stejně jako důraz na ekologii výroby i provozu, buduje léta trvající poctivou prací a podle stejných kritérií si pečlivě vybírá i své partnery. Důraz na prvotřídní kvalitu surovin, poctivou ruční výrobu a vztah doslova ke každé skleničce, která vyjde z rukou Blanky Milfaitové, si právem vysloužila pozornost a podporu společnosti Volvo.

A že je spokojenost oboustranná, potvrzují i Blančino vysvětlení, jak vzniklo její spojenectví se švédskou automobilkou: „Když jsem sháněla spolehlivého partnera pro pokus o překonání světového rekordu, měla jsem představu někoho výjimečného. Hledala jsem značku, která stejně jako moje produkty reprezentuje tu nejvyšší kvalitu, jde vlastní cestou a je na ni absolutní spoleh. Výběr byl jednoznačný. Volvo je pro mě synonymem pozitivního přístupu k přírodě i důrazu na odpovědnost.“

Obří sklenici s největší marmeládou na světě, zapsanou v Guinessově knize rekordů, si můžete prohlédnout ve Sluneční kavárně v Srní nebo ji doprovodit na mezinárodní výstavu EXPO 2015 do Milána, na níž bude Blanka reprezentovat Českou republiku.

Přečtěte si také:  BMW M3 Touring je nejrychlejším kombi na Nürburgringu