Volvo plánuje pro rok 2017 novinky v podobě asistentu pro jízdu v kolonách či semiautonomního řízení a další

Autor: Tisková zpráva - 26. 2. 2016


Společnost Volvo Cars oznámila, že má pro modelový rok 2017 připravenu celou řadu aktualizací včetně nejnovější technologií asistentu pro jízdu v kolonách a semiautonomního řízení Pilot Assist II. generace, jež budou na vybraných trzích součástí standardní výbavy Volva XC90.

Asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II. generace lze u Volva XC90 nově zavést díky modulární povaze platformy SPA, na jejímž základě je tento vůz postaven. Systémy asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist, které byly poprvé představeny u nové prémiové limuzíny Volvo S90, nabízejí na silnicích s dobře viditelným vodorovným značením řidiči podporu až do rychlosti 130 km/h.

170099_Half_profile_Volvo_S90_Mussel_Blue

Technologie PowerPulse

Volvo XC90 s motorem D5 bude vybaveno také technologií PowerPulse. Technologie PowerPulse automobilky Volvo, která spočívá v důmyslném využití stlačeného vzduchu k roztočení turbodmychadla, které tak může okamžitě reagovat na sešlápnutí plynového pedálu, představuje významné zlepšení výkonu při rozjíždění.

Vylepšení systému City Safety

Značka Volvo také rozšířila rozsah svých bezpečnostních technologií, aby došlo k pokrytí jedné z nejčastějších příčin dopravních nehod, kdy havaruje samotné vozidlo. Jedná se o systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, který mírnými zásahy do řízení udržuje vůz v příslušném jízdním pruhu. Aktualizace se dočkal také standardní systém City Safety, jehož součástí bude u vozů řady „90“ také funkce detekce velkých zvířat.

175870_Volvo_XC90_T5_Inscription_AWD_model_year_2017

Vylepšení konektivity u modelů řady „90

Palubní online systém a uživatelské rozhraní řidiče Sensus bude u vozů celé devadesátkové řady vyrobených v roce 2016 nabízet i několik nových integrovaných aplikací včetně Spotify a Park and Pay. Velmi populární služba pro streamování hudby Spotify, zajišťující okamžitý přístup k ohromné knihovně vaší oblíbené hudby, bude součástí palubního systému v podobě, kterou uživatelé tohoto servisu důvěrně znají ze svých smartphonů. Aplikace Park and Pay pro majitele vozů Volvo představuje mimořádně pohodlný způsob, jak najít volné parkovací místo a zaplatit za něj.

Palubní systém bude rozšířen také o online objednávání servisu (v ČR zatím není k dispozici). Služba umožňuje objednat vůz do servisu přes rozhraní Sensus, které řidiče také upozorní na blížící se termín servisní schůzky. Pokud jde o další aplikace, budou dále přidány vylepšené internetové mapy, internetové rádio TuneIn, místní hledání Local Search a informační servis Yelp. Aby si řidič mohl za jízdy dělat hlasové poznámky, které lze zaslat jako upozornění na různé události, je zde také nová aplikace pro zaznamenávání hlasu Record & Send.

173870_Volvo_V90_Location_3_4_Rear

Modely řady „60

Modely řady „60“ se v roce 2016 dočkají významných změn. Všechny modely řady „60“ budou nyní k dispozici s oceňovaným čtyřválcovým benzínovým motorem T5, disponujícím silou 245 koní a max. točivým momentem 350 Nm, který je dodáván společně s 8stupňovou automatickou převodovkou.

Volvo S60 Cross Country bude nyní na určitých trzích dostupné také s naftovým motorem D3.

Mimoto dojde k rozšíření nabídky kol: k dispozici budou nová 18″ kola pro modely S60/V60 a XC60 a také zbrusu nová 20″ kola pro model XC60. Tato kola budou doplněna novou generací 18″, 19″ a 20″ disků pro úroveň výbavy R-Design.

Modely řady „60“ budou dále nabízeny ve třech nových barvách karoserie.Všechny modely této řady budou k dispozici v pískovém odstínu Luminous Sand Metallic a Volva XC60, S60, V60 a V60 Cross Country budou mít zákazníci možnost objednat také v modrém provedení Mussel Blue Metallic. Varianty S60, V60 a XC60 R-Design budou nově dostupné v modrém odstínu Bursting Blue Metallic. Pro Volvo V60 Cross Country bude přidán červený odstín Passion Red.

163239_Volvo_V60_Cross_Country_model_year_2016

Novinky pro celou modelovou řadu

Volvo On Call (v ČR zatím není k dispozici)

Aplikace Volvo On Call pro smartphony, která umožňuje dálkový přístup k vozu a práci s celou řadou různých palubních funkcí, se dočkala podstatné aktualizace. Již nyní bylo možné využívat aplikaci Volvo On Call také na chytrých hodinkách (Apple Watch / Android Wear) a nově bude přidána ještě konektivita pro chytrý náramek Microsoft Band 2, který při používání spolu se smartphonem s operačním systémem Windows 10 nabízí i hlasové ovládání.

Mezi další aktualizace aplikace Volvo On Call patří integrace funkce kalendáře, která znamená propojení vašeho osobního kalendáře s mobilní aplikací, díky čemuž lze odesílat informace o místě setkání z kalendáře přímo do navigačního systému. Systém Volvo On Call 2016 také rozšiřuje své pole působnosti a bude schopen nabídnout podporu až pro 10 vozů Volvo, což znamená, že majitel aplikace získá přístup k obvyklým funkcím různých automobilů například firemní flotily.

Volvo On Call bude zároveň kompatibilní s chytrým tlačítkem Flic. Tlačítko Flic je samostatné chytré tlačítko, které lze naprogramovat hned pro několik úkolů, jako jsou například zamknutí vozu, zapnutí/vypnutí nezávislého palivového topení, nebo jej lze použít jako klávesovou zkratku pro služby Volvo On Call.

Nová verze aplikace Volvo On Call podporuje operační systém Windows 10, takže lze s vozem komunikovat rovněž prostřednictvím stolního počítače nebo tabletu.

Technologie CleanZone

Pokračující vedoucí pozice automobilky Volvo v oblasti zkvalitňování vzduchu v interiéru bude od roku 2016 u celé modelové řady zvěčněna logem CleanZone, které u modelů řady „60“ a „40“ ponesou výdechy ventilace v palubní desce, zatímco u vozů řady „90“ bude logo zobrazeno na displeji středové konzoly.

Oceněními ověnčená technologie CleanZone zajišťuje efektivní filtrování venkovního vzduchu, jenž je před vstupem do kabiny zbaven škodlivých látek, jejichž koncentrace je obzvláště v městských oblastech čím dál hustší. Technologie CleanZone je odrazem neutuchající snahy automobilky Volvo zlepšovat jízdní zážitek v kabině přívodem čerstvého vzduchu, snižováním emisí a pachů uvolňujících se z vybavení interiéru a odstraněním potenciálních alergenů.

179426_Volvo_XC60_model_year_2017

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru