Volvo nabídne v modelovém roce 2014 pro model V40 spoustu novinek

Od Pavel Srp | 19. 3. 2013 0

Rozšíření dostupnosti pohonu všech kol u modelu Cross Country a další snížení emisí CO2 – to jsou hlavní novinky, pokud jde o hnací ústrojí Volva V40 pro modelový rok 2014. Zájemci o úspěšný model V40 si také mohou objednat nový systém Sensus Connected Touch s unikátními on-line funkcemi

Od května 2013 može být kromě verze T5 (254 koní) i verze T4 (180 koní) Volva V40 Cross Country vybavena systémem pohonu všech kol, který zlepšuje schopnosti vozu na všech typech cest a za každého počasí.

U standardní verze V40 D2 (115 koní) s manuální převodovkou se emise CO2 snížily na pouhých 88 g/km (v kombinovaném cyklu dle norem EU), čemuž odpovídá spotřeba paliva na úrovni pouhých 3,4 l/100 km. Odpovídající hodnoty (předběžné) pro model V40 Cross Country s motorem D2 jsou tak 99 g/km (3,8 l/100 km).

„Neustálým snižováním emisí CO2 potvrzujeme naši vedoucí pozici v oblasti snižování spotřeby paliva,“ říká Doug Speck, vrchní viceprezident pro marketing, prodej a služby zákazníkům ve společnosti Volvo Car Group.

Model V40 D2 může být na přání vybaven i automatickou převodovkou. Emise CO2 (v kombinovaném cyklu dle norem EU, předběžná hodnota) u standardní verze dosahují hodnoty 102 g/km (3,9 l/100 km) a u verze Cross Country pak 108 g/km (4,1 l/100 km).

Nový motor T2 s výkonem 120 koní

Společnost Volvo Cars rovněž rozšiřuje nabídku benzinových motorů s přímým vstřikováním paliva o nový čtyřválcový motor s objemem 1,6 litru. Motor T2 pro Volvo V40 disponuje výkonem 120 k a točivým momentem 240 Nm. Emise CO2 u verze s manuální převodovkou jsou 124 g/km (v kombinovaném cyklu dle norem EU, předběžná hodnota), což odpovídá spotřebě paliva 5,3 l/100 km)

Komunikační systém Sensus Connected Touch – nová úroveň konektivity

Zcela nový systém Sensus Connected Touch umožňuje konektivitu a připojení k internetu ve vozidle a díky skenování infračerveným paprskem dělá ze 7palcového displeje nejmodernější dotykovou obrazovku, kterou lze ovládat i v rukavicích, což je nejen světové prvenství mezi automobily, ale také mimořádně praktická funkce v zimě!

Připojení k internetu je možné buď pomocí 3G/4G modemu umístěného ve vozidle, nebo pomocí mobilního telefonu řidiče.
Uživatel má plný přístup k internetovému obsahu (pouze pokud vozidlo stojí), streamování hudby z internetu (Spotify, Deezer), k internetovým rádiím (TuneIn a Orange Live Radio), on-line (Google) mapám a vyhledávání, systém nabízí zabudovanou 3D navigaci s on-line dopravními informacemi a výstrahami na hrozící nebezpečí, funkcí lokalizace volných parkovacích míst ve většině evropských měst, informacemi o počasí, řadu nativních a webových aplikací, App Store pro nové funkce a aktualizace, či funkci

Přečtěte si také:  Tato divná Dacia Duster pick-up je Renault Oroch. Má čerstvě po faceliftu

Hlasové ovládání služby Spotify (nejpopulárnější streamingový portál, který by měl být brzy představen i v České republice) je zcela jedinečná nová funkce. ”Požadovanou skladbu lze díky tomu nalézt pouhým vyslovením jejího názvu. Hlasem aktivovaný systém funguje se všemi zdroji hudby připojenými k systému Sensus Connected Touch,“ vysvětluje Doug Speck.

Tisková zpráva/-PS-