Volvo chce do roku 2025 prodat milion elektrifikovaných vozidel

Autor: Tisková zpráva - 26. 4. 2016


Volvo oznámilo, že se chystá do roku 2025 prodat milion elektrifikovaných vozů. Tohoto výsledku chce švédská automobilka dosáhnout tím, že nabídne alespoň dvě hybridní varianty každého ze svých modelů a zároveň v roce 2019 uvede na trh svůj první plně elektrický vůz.

„Takto ambiciózní cíl jsme si zvolili zcela záměrně,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Håkan Samuelsson. „Je to sice obrovská výzva, ale při přechodu na elektrická vozidla hodlá stát značka Volvo v čele.“

Automobilka Volvo Cars se na zavedení výroby elektrifikovaných vozidel připravuje po dobu posledních pěti let. Součástí této přípravy bylo i vyvinutí nových modulárních platforem SPA (pro větší vozidla) a CMA (pro menší vozidla), které počítají s integrací hybridního nebo plně elektrického pohonu.

Větší vozy modelových řad 90 a 60 jsou nebo budou postavena na základě architektury SPA, zatímco menší modelová řada 40, jejíž představení nás čeká v brzké době, využívá platformu CMA. Veškeré modely budou mít své elektrifikované varianty. Uvedené cílové množství 1 milion prodaných vozů se vztahuje na všechna elektrifikovaná vozidla.

Nový závazek automobilky Volvo k výrobě elektrifikovaných vozidel tvoří součást rozsáhlého strategického programu společnosti Volvo Cars zaměřeného na udržitelný motorismus, který byl aktuálně zveřejněn a jehož součástí je také několik nových příslibů, na jejichž základě bude automobilka přistupovat ke svým budoucím obchodním operacím ještě ekologičtěji.

Tento nový závazek byl pokřtěn jménem „omtanke“, což je švédský výraz pro „ohleduplnost“ či „péči“.

Mezi další závazky, které automobilka Volvo Cars učinila, patří i dosažení klimaticky neutrálního provozu v roce 2025, obsazení 35 % vedoucích pozic ženami do roku 2020 a úspěšné dosažení tzv. „vize 2020“, na jejímž základě by počínaje rokem 2020 neměl v žádném novém voze Volvo nikdo zemřít ani být vážně zraněn.

„Udržitelnost pro nás není ničím novým a není to ani nic, co se chystáme převzít zvenčí. Jedná se o zásadní aspekt, který formuje vše, co děláme. Jednoduše řečeno se jedná o náš způsob chování,“ uvedl pan Samuelsson. „Tento nový závazek k udržitelnosti odráží základní přesvědčení automobilky Volvo Cars, že se musíme rozvíjet zodpovědně.“

volvo-v60-plug-in-hybrid-nahled

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru