Rekordní rok 2011 pro Volkswagen ve světě i v ČR

Autor: Pavel Srp - 6. 1. 2012


Značka Volkswagen uzavřela rok 2011 s rekordním výsledkem: poprvé v historii dodala celosvětově zákazníkům 5,1 milionu osobních vozů (2010: 4,5 mil.; + 13,1 %). „Volkswagen v loňském roce posílil svou pozici na trhu díky nové, inovativní a ekologicky šetrné modelové paletě. Naše novinky, jako například Passat, Jetta nebo Beetle či up! si připsaly skvělý start prodejů, a to navzdory obtížným podmínkám, které na trzích panují,“ uvedl Christian Klingler, člen představenstva koncernu Volkswagen zodpovědný za prodej.

Také v České republice se značce Volkswagen velmi dařilo. Oproti roku 2010 si v registracích připsala 14,17 % a s tržním podílem 8,61 % a 14 921 registrovanými vozy se stala jedničkou mezi importéry za rok 2011. „Pozice nejsilnějšího importéra nás velmi těší, svědčí to o kvalitě našich vozů a o spokojenosti našich zákazníků. Věříme, že i do budoucna zachováme v prodejích pozitivní trend, byť ekonomické podmínky budou pravděpodobně složitější, než jsme byli dříve zvyklí. Spoléháme na naši motivovanou a kvalitní prodejní síť jako na klíčový faktor pro další navýšení tržního podílu značky Volkswagen v ČR,“ komentuje Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Import VOLKSWAGEN Group. Na rekordním výsledku se dle metodiky SDA podílely také osobní verze užitkových vozů Volkswagen. „Prodeje za loňský rok ukazují, že pouze takové značky, které mají pro své zákazníky komplexní nabídku, mohou bojovat o nejvyšší příčky. Jsem rád, že osobní verze našich užitkových modelů přispěly k pozici největšího importéra v ČR,“ dodává Jan Procházka, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy.

Bestsellerem mezi osobními vozy jsou dlouhodobě modely Golf (4125 registrací), Passat (2493), Polo (2419). Populární jsou také SUV Tiguan (1479) a Touareg (492), či MPV Touran (740) a Sharan (443). Z osobních verzí užitkových vozů Volkswagen se nejvíce dařilo modelům Caddy (1087) a Transporter (842).

V letošním roce uvede Volkswagen na český trh minivůz up!, inovované komfortní kupé Volkswagen CC, Passat Alltrack a koncem roku i nový Golf sedmé generace.

[nggallery id=185]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru