Volkswagen Beetle, který by se dal bez problémů označit za dědečka, vám v tomto videu dokáže, že má stále co nabídnout. Fajn, z původního Brouka už je jenom kastle, ale i tak má tenhle výtvor své kouzlo právě díky typickému tvaru tohohle lidového vozítka.

VW Beetle Baja Bug 800 HP

Hvězdou krátkého filmu, který by mohl s přehledem dělat konkurenci známé Gymkhaně, je zástupcem takzvaných Baja Bug. Jedná se de facto o klasické Volkswageny Beetle, které jsou upravené pro jízdu v terénu. Historie upravených Brouků se začala psát zhruba v šedesátých letech v Kalifornii a začala poměrně nevině zmenšováním blatníků za využití tlumičů s vyšším zdvihem a větších kol. Nikdo tenkrát netušil, do jakých extrémů úpravy zajdou. Postupně následovaly stále větší zásahy do karoserií a došlo i na zvyšování výkonu plochého čtyřválce. Jeho limity však byly dosaženy velice rychle a tak se přistoupilo ke swapům motorových jednotek. A jak možná správně tušíte, 800 koní nepochází z původního motoru.

Stroj, který se prohání ve videu, představuje zástupce těch nejextrémnějších úprav Baja Bugů. Z jeho zádi trčí masivní rám, v němž je uložen blíže nespecifikovaný osmiválec LS1 z produkce General Motors. Ten díky sérií úprav, mezi které se řadí také implantace kompresoru, disponuje celkovým výkonem okolo 800 koní (589 kW).