Pokud jste pod názvem Vitesse AuDessus celkem pochopitelně hledali francouzskou firmu, nemáte pravdu. Severoamerický úpravce se spojil s evropským Bengala Automotive a společně nabízejí exkluzivní komponenty z kompozitních uhlíkových materiálů. Jejich posledním cílem není nikdo jiný, než vozy značky Rolls-Royce.

Rolls-Royce Vitesse AuDessus 2

Vitesse AuDessus se v americkém Marylandu už delší dobu věnuje výrobě zakázkových dílů z uhlíkových vláken. Novinkou v jejich nabídce je paket karosářských dílů, který byl navržen ve spolupráci s evropským Bengala Automotive. Tento paket můžete zakoupit pro všechny model současného portfolia. To znamená, že ozvláštnit můžete limuzíny Ghost a Phantom, dále kupé Wraith a Phantom Coupé, nabídka pak končí u kabrioletů Dawn a Phantom Drophead Coupé.

Zcela nové karosářské díly jsou vyrobeny z tzv. kovaného karbonového kompozitu, který tvoří krátce nasekaná karbonová vlákna smíchaná s pryskyřicí. Tento nový materiál je vyráběn ve vyhřívaných ocelových formách a výrobce deklaruje velmi vysokou přesnost těchto dílů. Nemusíte se bát, že na velmi exkluzivní vůz dostanete nějaký šmejd, který nebude lícovat. Pokud si necháte nainstalovat paket, dostanete novou kapotu motoru, která vyjde na 7 250 dolarů (cca 180 000 Kč) a rám masky chladiče, který se cenově pohybuje od 3 875 do 4 125 dolarů (cca 95 000 až 100 000 Kč), cenovka se pohybuje podle modelu. Pro kupé Wraith pak můžete za 9 655 dolarů zakoupit i střechu vyrobenou z toho speciálního materiálu. Wraith můžete za téměř stejnou částku vybavit ještě víkem zavazadlového prostoru.

A jak správně tušíte, chlapíci z Vitesse AuDessus nacpou karbon všude, kde to půjde. Z kompozitního materiálu umí vyrobit také kola. Mají velikost 21″ a společnost chystá do budoucna několik různých designů. Jakmile zadáte speciální karbonový paket do výroby, od podepsání smlouvy budete na díly čekat jenom 3 týdny, na kola pak zhruba 6 týdnů. A to je vzhledem k použité technologie poměrně slušná čekací doba. Škoda, že přiložené fotografie jsou až na ukázky materiálu dílem počítačových grafiků. Tohle bychom vážně chtěli vidět naživo.