Přiložené video se tak trochu vymyká současným trendům. Ty totiž jasně ukazují převahu automatických převodovek nad těmi manuálními. A má to svou logiku. Málokteré auto je dnes tak hravé a zábavné, abyste chtěli řadit. To právě v takových autech je manuální řazení absolutní nutností. Kdo ale má auto jako každodenní nutnost, která ho dostane z bodu A do bodu B, nechce řešit neustálé šlapání na spojku a řazení.

Zejména v případě velkých a pohodlných aut, která nás vozí klidně i přes celou republiku a zpět, jsme rádi za přítomnost jen dvou pedálů a automatické převodovky. Pokud si ale chceme o víkendu hrát na naší oblíbené okresce, je manuál jasnou volbou.

A možná právě proto Honda vytvořila následující video, které nám přiblíží to nejideálnější řazení s manuálem. Někdo tu mánii po automatických převodovkách musí trošku narušit, a navíc je to právě Honda, která své modely celosvětově nabízí jak s automatem, tak is manuálem. A jejich prodeje prý nejsou špatné.

Asi i proto se tato japonská značka rozhodla, že ukáže, jak to s tím manuálním řazením tedy je. Ve videu nám ukáže, proč vůbec existují manuální převodovky, jak fungují, co jim nedělá dobře a naopak, jak s nimi zacházet, tak, aby fungovaly, jak mají.

Upřímně, i když věříme tomu, že to s manuálem umíte, tohle video vám rozhodně doporučujeme. Je velmi zajímavé, poučné a dobře zpracované.