Víte, co se stane, když za jízdy zařadíte zpátečku?

Autor: Anina Russová - 18. 4. 2018


Tak schválně. Koho z vás alespoň jednou napadlo, co by se stalo, kdybyste za jízdy zařadili zpátečku? Přiznáváme, že nám to párkrát hlavou problesklo. Nikdy by nás ale nenapadlo to opravdu vyzkoušet.

Tak nějak tušíme, že většina moderních aut to stejně nedovolí. A kdyby náhodou ano, s největší pravděpodobností by se celá převodovka odporoučela do věčných lovišť. Jsou ale mezi námi tací, které to také napadlo a kteří se rozhodli, že to vyzkouší.

K takovému testu si raději vybrali auto s pohonem zadních kol, která navíc nejsou až tolik zatížená. Takový pick-up je tedy k testu jako dělaný. Jen se toho nesmíte bát. :)

Ve videu uvidíte, že za ideálních podmínek se převodovka za děsivého zvukového doprovodu nerozletí na milion malých kousků, ale tu zpátečku za jízdy opravdu zařadí. Nestalo se to teď, otázkou je, za jak dlouho se to ale stane… Po zařazení zpátečky se kola prostě začnou točit dozadu, ale auto stále pojede dopředu. Působí to celkem vtipně, ale rozhodně tímto nenavádíme nikoho z vás, aby to zkoušel.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru