Na internetu se před několika dny objevily nákresy možné podoby chystaného nového “levného” crossoveru značky Škoda Auto, který by se měl jmenovat Kamiq. Byla tedy jen otázka času, než se na veřejnost dostanou fotografie zachycující reálnou podobu této novinky. Většinou jdou tyto “úniky” ruku v ruce, a tak vám právě teď můžeme ukázat, na co se můžeme těšit. Fotografie přinesl server Carscoops.

O autě toho zatím moc nevíme. Mluví se o tom, že by měl cenově i rozměrově stát pod modelem Karoq. Známé jsou ale už rozměry auta, Kamiq měří 4390 mm na délku, 1781 mm na šířku a 1593 mm na výšku. Rozvor činí 2610 mm.

O motorizacích se také zatím pouze spekuluje, ale s určitou dávkou jistoty se dá říct, že se pod kapotou jistě objeví stále ještě nový benzinový agregát 1.5 TSI.

Fotografie zachycují i interiér auta a je na nich vidět, že novinka drží krok s příbuznými modely Karoq a Kodiaq. Ještě dodáme, že nová Škoda Kamiq bude plně odhalena na autosalonu v Pekingu a to 25. dubna. Premiéra je naplánována právě sem, protože Kamiq bude v první fázi určen jen pro čínský trh.