vilner-upravil-datsun-280z- (22)

Vilner upravil Datsun 280Z. Zcela přepracován byl exteriér i interiér

Autor: Pavel Srp - 23. 2. 2019


Bulharský úpravce Vilner je známý svými čalounickými úpravami. V jednom z posledních projektů se podíval na Datsun 280Z, který kompletně přestavěl. Kromě interiéru je ale tentokrát výrazně upravený i exteriér.

Auto se u Vilneru dostalo do rukou odborníkům na slovo vzatým. Každý jeden díl byl zkontrolován a buď byl opraven nebo vyměněn. Auto bylo rozebráno do posledního šroubku, takže by se vlastně dalo označit za „úplně nové“. A to poznáte už při pouhém pohledu na karoserii nebo do interiéru.

Vnější kabát dostal na úplný konec modrý lak, který Vilner nazval jako ‚cobalt matt metallic‘. K tomu jsou kontrastně, do bronzové barvy lakovány některé detaily jako maska chladiče, kola či prostor pod zadní registrační značkou. I tato barva má svůj speciální název: ‚Vilner copper rose‘. Moderna se dotkla i dalších částí auta, když přední i zadní světla dostala komplet LED techniku a auto je celkově hladší díky absenci nárazníků.

Uvnitř také není tzv. kámen na kameni. Ani tady totiž nezůstala ani jediná maličkost původní. Vše bylo očalouněno do kůže a podobných materiálů v kombinaci béžové a modré barvy.

Pořádnou péči dostal i motor. Jak označení auta napovídá, pod kapotou je 2,8litrový řadový šestiválec, jemuž se lépe dýchá díky kompletně novému nerezovému výfuku. A jeho potrubí vypadá i na pohled nádherně. Lepší ovladatelnost zajišťuje instalace o 20 mm nižších pružin Eibach.

Pokud se vám auto líbí, můžete si ho koupit. Vilner ho totiž aktuálně prodává. Vaše může být za 75 tisíc eur.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru