Videohry jsou prý k ničemu. Tenhle reálný manévr ukáže, že to není pravda

Autor: Anina Russová -   26. 2. 2018


Také vás rodiče dříve od videoher vyháněli a ti militantnější vám je i zakazovali? Také jste se jim snažili vysvětlit, že hry tak špatné nejsou? Už i vědci potvrdili, že si děti díky hrám zlepšují znalosti cizích jazyků, ale také třeba reakce na různé situace. A právě trénování smyků z videoher zachránilo posádku pětkového BMW, které na dálnici dostalo smyk.

Do takového průšvihu se může velmi snadno dostat kdokoliv z nás. Ve videu je vidět, že z nebe padá spousta vody, a tak se není čemu divit, že ve chvíli, kdy řidič BMW přejíždí z pruhu do pruhu, dostane takzvaný aquaplaning. To je velmi nebezpečný a nepříjemný jev, při kterém se vlivem zvýšené hladiny vody na silnici vytvoří vodní klín mezi běhounem pneumatiky a vozovkou. Auto se pak velmi rychle stává neovladatelným a většině z nás tak nezbývá než se ho pokusit udržet na silnici a alespoň se pokusit zpomalovat.

Smyk, který ovšem dostal řidič BMW z videa, byl už moc velký a hlavně rychlý a nečekaný. Jeho vůz začal doslova létat ze strany na stranu a chvíli to vypadalo, že řidič nemá šanci celou situaci zvládnout. On ale podle svých slov jen využil znalostí z videoher a zareagoval tak, jak to už mockrát zkoušel u počítače. A ono se to povedlo. Na první pohled neřešitelnou situaci tak zvládl na výbornou a zamezil tak nebezpečné nehodě.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *