Severské země jsou na prvních příčkách co do používání elektromobilů, což sice na první pohled vypadá velmi dobře, ovšem rozmach elektromobility má také své stinné stránky. Jsou to právě země jako Norsko nebo Švédsko, které ještě před pár lety oficiálně velmi podporovaly své obyvatele, aby si „čisté“ elektromobily pořizovali.

Obyvatelé těchto zemí dostávali na pořízení elektromobilu velké státní dotace, mohli používat autobusové pruhy a užívali si spoustu dalších výhod jako je třeba nižší povinné ručení (to jediné u nás máme také). Potud je vše v pořádku a upřímně bychom si to tak nějak představovali v celém světě.

Teď se ale budeme věnovat jen Norsku, které má velmi silnou ekonomiku, a tím i vcelku bohaté obyvatelstvo. Když k tomu připočtete všechny ty výše zmíněné výhody na pořízení elektromobilu místo klasického auta a zároveň nedostatek dobíjecích stanic a výsledkem bude problém. Norsko totiž právě na dobíjecí a rychlodobíjecí stanice trošku pozapomnělo a jejich výstavba už nějakou dobu stagnuje.

Přečtěte si také:  Je to oficiální. Nové auto se spalovacím motorem nikdo ve Velké Británii nekoupí už za 10 let

Proto se norský auto klub rozhodl, že na to upozorní velmi zajímavým spotem. Na něm je zachycen nešťastný cyklista, který se potřebuje jen dostat do cíle své cesty. Na ulici ale stojí spousta elektromobilů, ze kterých vedou kabely do domovů jejich majitelů, kteří tak mají jedinou možnost, jak si je nabít. Jasně, jde jen o reklamu, ale ta by se nejen v Norsku mohla rychle stát realitou. Pokud je ale tohle jediný norský problém s dopravou, pak jim můžeme gratulovat. To u nás je mnohem „veseleji“, i když je fakt, že i u nás  nabíjecí stanice velmi chybí.