toyota-gr-supra-srovnani-video

Video detailně ukáže, jak se liší Toyota GR Supra se šestiválcem a se čtyřválcem

Autor: Pavel Srp - 28. 4. 2020


Toyota GR Supra byla v prodeji zpočátku s řadovým šestiválcem, o několik měsíců později přišla ještě se čtyřválcem. Na pohled se obě auta podle fotek neliší, ale je tomu opravdu tak? V přiloženém videu z youtube kanálu Redline Reviews se na to můžeme podívat detailně.

V tom stojí obě auta vedle sebe: bílá supra je šestiválec, červená je čtyřválec. Obě dvě jsou přitom modelové roky 2021, což znamená mimo jiné navýšení výkonu pro šestiválec. Z původních 340 koní, které má i evropská verze, je to více než 390 koní. Podle informací z českého zastoupení Toyoty se ale navýšení výkonu evropského trhu netýká. Dvoulitrový čtyřválec dostal 258 koní, to je stejné pro Evropu i pro USA.

Na první pohled vypadají obě auta vlastně stejně. Neliší se nárazníky, oběma autům nechybí výdechy a stejné jsou i drobnosti jako světlomety. Jiná jsou ale kola (design i velikost) a bližší pohled odhalí i jiné brzdy u čtyřválce. Ty mají u slabšího modelu nejen menší průměr kotoučů (330mm x 24mm vs. 348mm x 36mm), ale také nejsou lakované do červena, nemají nápisy Toyota Supra a nemají vpředu čtyřpístkové třmeny.

Toyota GR Supra se představila v Detroitu. Vypadá skvěle a tak by měla i jezdit

Liší se také kryty vnějších zpětných zrcátek. Zatímco šestiválcová Supra má matné černé, tak čtyřválcová dostane lesklé černé. A podobně je na tom také výfuk. Lesklý je jejho povrch u čtyřválce, kartáčovaný je šestiválce. A samozřejmě z něj vycházejí jiné zvuky, ačkoliv jistou formu „prskání“ a „střílení“ mají obě motorizace.

Pohled do motorového prostoru rozdíly odhalí naplno. U červené, čtyřválcové supry chybějí výztuhy mezi blatníky a chladičovou stěnou a také je tu kolem motoru mnohem více volného místa.

O tom, jak se obě auta liší jízdně, se zatím můžeme jen dohadovat, protože na to je zatím ještě embargo. Čtyřválcová Toyota GR Supra ale nedostane adaptivní tlumiče, ani aktivní zadní diferenciál.

Čtyřválcová i šestiválcová Toyota GR Supra je ale velmi jasně oddělena cenově. Rozdíl obou verzí je totiž velmi znatelný a činí přes půl milionu korun. Verze se čtyřválcem startuje v ČR na 1 250 000 Kč, zatímco na šestiválec se musíte připravit nejméně 1 800 000 Kč.

https://www.facebook.com/automaniacz/photos/a.142107622565059/2709068599202269/?type=3

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru