Velkokapacitní garáže pod Letnou budou konečně otevřeny. Celé to ale působí jako špatný film

Autor: Anina Russová -   12. 7. 2017


Spousty řidičů, kteří každý den bojují se zaparkováním auta v Praze, si mohou oddechnout. Už brzy by měly být otevřeny velké garáže na pražské Letné, kam se vejde zhruba tisícovka aut. Během příštího týdně by měli pražští radní podepsat smlouvu se společností, která bude mít garáže pronajaté, a bude se o ně starat. Za jejich pronájem by měla ročně platit asi 7,5 milionu korun.

Také jen nevěřícně zíráte? Ono je těch podivností kolem těchto garáží hned několik. Garáže jsou hotové už rok a půl a město stále neudělalo vůbec nic pro to, aby byly zpřístupněné. Neustále se vymlouvalo na nějaké technické dodělávky a nedostatky. Nicméně to vypadá, že se prostě jen vybírala „ta správná“ firma, která je povede. Tou by podle dostupných informací měla být firma OK Služby Praha. Nejsme asi jediní, kterým přijde částka za pronájem vskutku směšná.

Další zajímavostí je fakt, že garáže rozhodně nebudou jen pro Pražany a návštěvníky hlavního města. Velkou část, a mluví se o celém jednom patře, si pro sebe zabral sám magistrát, který zde hodlá parkovat svá auta. Část pak bude určena pro rezidenty Prahy 7 a několik míst zde bude vyhrazeno i pro autobusy, které do města přivážejí turisty. A jsme zase u toho. Opravdu je nutné do podzemních garáží posílat autobusy s turisty a vyhrazovat zde množství míst pro magistrátní vozový park? Nemělo by to celé fungovat hlavně pro obyvatele a návštěvníky Prahy?

Celé to na nás působí jako malá domů mezi magistrátem a společností, která bude garáže spravovat a jako zalepení pusy občanům půl roku před volbami…

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *