Zatímco si velikonoční svátky většina z nás užívá s rodinou, policisté a strážníci už předem vědí, že je čeká těžkých pár dnů. Službu na silnicích jim ztěžují v prvé řadě hlavně sváteční řidiči. Často jde o starší lidi, kteří po dlouhé zimě poprvé vyjedou na silnice, aby se jeli podívat za rodinou nebo poprvé na chatu.

I s takovými řidiči se ale pracuje lépe než s těmi, kteří na silnice vyrazí se zákazem řízení nebo pod vlivem alkoholu či drog. Mezi provinilci za volantem se letos dokonce objevil i jeden odvážný neřidič. No, nic lepšího než vyrazit na silnice v dny, kdy je strážníků skoro nejvíce, ho ani napadnout nemohlo. Jednání všech výtržníků mělo jeden společný znak. Vždy na sebe upozornili porušením dopravních předpisů.

Čtyřiadvacetiletý mladík nepoužil při odbočování ukazatel směru jízdy, čímž upoutal pozornost hlídky strážníků z dvanácté pražské městské části. Při kontrole dokladů se rovnou strážníkům přiznal, že večer popíjel alkohol. Zbytkový alkohol prokázal pozitivní výsledek přes 0,3 ‰. Chování mladíka však výši promile neodpovídalo, proto u něj navíc provedli ještě test na přítomnost drog, který byl pozitivní na cannabis.

V Praze 10 strážníci z Hlídkového útvaru zaznamenali vozidlo, které stálo v zákazu zastavení. Ve chvíli, kdy si řidička všimla přijíždějícího služebního vozidla, rozhodla se z místa odjet. Spáchaný dopravní přestupek nebyl jediným důvodem k odjezdu. Šestapadesátiletá žena strážníkům sdělila, že „toho času řidičákem neoplývá“, protože má vyslovený zákaz řízení. Třicetiletému řidiči v Praze 7 pro změnu nesvítilo na autě světlo. Po zastavení strážníky s klidem hlídce sdělil, že mu byl opakovaně vysloven zákaz řízení. Posledního řidiče/neřidiče odhalila hlídka městské policie z Prahy 12, a to díky dobré místní a osobní znalosti. Všimla si při parkování vozidla, o němž věděla, že ho řídí muž, který není držitelem platného řidičského průkazu. I tento šestapadesátiletý muž byl předán kolegům z Policie ČR.

Nejinak tomu bylo v případě řidičů pod vlivem alkoholu. První hříšník na sebe upozornil krátce po půlnoci jízdou do zákazu vjezdu v ulici Ve Smečkách. Hned po jeho zastavení bylo na první pohled zřejmé, že je osmačtyřicetiletý muž pod vlivem alkoholu. To potvrdila i provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem bezmála dvě promile. Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu odhalili strážníci z Prahy 5 už na „Velký pátek“. Autohlídka byla vyslána do ulice U Nesypky, kde měl v křižovatce spát v autě řidič. Strážníci jednašedesátiletého muže probudili klepáním na okénko, o které měl opřené čelo. Nejen z jeho dechu bylo patrné, že je opilý. Hlídka u něj provedenou orientační dechovou zkouškou zjistila více než jedno a půl promile. Muž se následně strážníkům přiznal, že na místo skutečně přijel.

Přečtěte si také:  Policejní hlídka zastavila řidiče jedoucího až moc rychle. Řidič jim ale vysvětlil, že ho kousl had

Posledního velikonočního hříšníka za volantem odhalili strážníci z Hlídkového útvaru v Izraelské ulici v Praze 3. Cizinec zde nerespektoval zákaz vjezdu. Protože hlídka pojala podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu, provedla u něj orientační dechovou zkoušku, která podezření potvrdila. Sedmatřicetiletý muž nadýchal více než jedno promile. Všichni tři muži byli předáni policistům k dalšímu opatření.