Veeco RT: Netradiční elektromobil z Portugalska – foto + video

Autor: Pavel Srp - 25. 7. 2012


Je dobře, že i v dnešní době existují lidé, kteří mají sen a jdou si za ním. Tím snem máme na mysli výrobu vlastních vozidel. Navíc pokud nekopírují styl ostatních a jdou si svou vlastní cestou neotřelého, netradičního a neokoukaného designu, pak opravdu nezbývá než odhodit svůj klobouk v dál a popřát hodně štěstí! Jedním z takových výrobců je i portugalský počin Veeco RT.

Na svědomí ho má tamní společnost VE (Fabricação de Veículos de Tracção Eléctrica) ve spolupráci s lisabonskou univerzitou Lisbon University of Engineering. Jde o tříkolku se dvěma koly vpředu a jedním vzadu, jejíž pohon zajišťuje elektromotor o výkonu 111 koní a točivém momentu mamutích 450 Nm. To dokáže Veeco RT vystřelit z 0 na 100 km/h za 8 sekund a letět maximální rychlosti až 160 km/h. Vzhled elektromobilu se navíc od těch všech ostatních naprosto liší!

Baterie s kapacitou 16 kWh slibují dojezd 200 kilometrů, ale pokud se vám to zdá málo, na výběr budete mít i baterie s kapacitou 48 kWh a dojezd už hodně slušných 400 kilometrů. Ceny dosud nebyly zveřejněny, očekává se to koncem letošního roku. Do prodeje by pak tenhle stroj měl přijít v první polovině roku 2013.

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru