2020-bentley-flying-spur-V8- (2)

Ve znamení luxusu: Ikonické modely Bentley, které si zamilujete

Autor: Komerční sdělení - Foto: Bentley - 5. 11. 2021


Milovníkům drahých a rychlých automobilů jistě nebude značka Bentley neznámá. Anglická automobilka již více než 100 let vyrábí vozy špičkové kvality, jejichž elegance oslnila i americkou modelku Kim Kardashian, legendárního kulturistu Arnolda Schwarzeneggera nebo anglickou královnu Alžbětu II. Které modely patří mezi nejžádanější a na kolik by vás přišla jejich koupě?

Bentley Bentayga V8

Název nové řady vozů Bentayga představili její tvůrci veřejnosti poprvé v roce 2015. Od té doby prošly prvotní modely značným vývojem a v roce 2018 bylo do prodeje uvedeno vozidlo nové generace – Bentley Bentayga V8.

Elegantní automobil kombinující prvky užitkového a sportovního vozidla o délce více než 5,1 m a šířce přesahující 2,2 m vynikne v každém prostředí. Výkonný motor V8 vám za volantem poskytne jedinečný požitek z rychlé jízdy, ale dokáže zastat i pořádný kus práce – například když potřebujete odtáhnout přívěs.

Systém aktivní kontroly jízdy (tzv. Bentley Dynamic Ride) minimalizuje chvění karoserie při nájezdu do ostrých zatáček a zároveň zlepšuje záběr při zdolávání nezpevněné cesty. Z 0 na 100 km/h zrychlí během 4,5 sekundy. Ať už se tedy budete na cestách potýkat s obtížným terénem, nebo nedostatkem času, Bentley Bentayga V8 vás v tíživé situaci nenechá na holičkách.

Bentley-Bentayga-V8

Cena: Vůz Bentley Bentayga v základní verzi pořídíte přibližně od 4,5 milionu Kč.

Bentley Continental GT

Sportovní kupé Bentley Continental GT patří v současnosti mezi nejoblíbenější modely vozů Bentley vůbec. Vyrábí se od roku 2003 a dodnes dokáže konkurovat těm nejnáročnějším vozům ve své kategorii. Proč? Kromě úchvatného výkonu na cestách vyniká také nenapodobitelným řemeslným zpracováním, díky kterému si vůz našel cestu do garáží světoznámých osobností ze světa byznysu, herectví nebo třeba modelingu.

Vůz Bentley Continental GT navrhli tvůrci tak, aby dokázal splnit fantazie i těch nejnáročnějších zákazníků – motor Bentley W12 umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,7 sekundy. Systém aktivní kontroly 48 Vnabízí maximální kontrolu nad ovládáním vozu při vysokých rychlostech.

Bentley-Continental-GT-2

A pokud se ve svém voze chcete cítit opravdu výjimečně, můžete jeho exteriér nebo interiér dovybavit pestrou škálou doplňků na míru (od široké palety laků až po sedačky z té nejkvalitnější kůže). Budete tak mít jistotu, že na své automobilové dvojče na cestách nenarazíte, ať už se vydáte kamkoli.

Cena: Základní verze modelu Bentley Continental GT je k dostání od 5,4 milionu Kč (bez příplatkového příslušenství).

Bentley Flying Spur

V roce 2019 uvedla automobilka na trh již třetí generaci sportovních limuzín Bentley Flying Spur. Na rozdíl od předchozích modelů vozu však disponovala mnohem výkonnějším dvanáctiválcovým motorem W12 o objemu 6 litrů, který z 0 na 100 km/h zrychlí za úctyhodných 3,8 sekundy, tedy téměř o 0,7 sekundy rychleji než modely z předešlé generace.

Osmirychlostní převodovka umožňuje pohodlné a plynulé řazení i při vysokých rychlostech, a tím umocňuje jedinečný požitek z jízdy. Dokonale tvarovaná kožená sedadla a decentní interiérové osvětlení zaručují vysoký komfort řidiči i jeho spolucestujícím.

2020-bentley-flying-spur-V8-3

A pokud se vydáváte na cestu do neznámých krajin, nemusíte mít obavy, že byste zabloudili. Díky moderním bezpečnostním systémům získáte podrobný přehled o dění na cestě před vámi, ať už se jedná o uzávěrky, havárie, nebo jiné komplikace, které by vám zabránily dosáhnout vytyčeného cíle.

Cena: Vybraný model vozu Bentley Flying Spur s motorem W12 pořídíte přibližně od 5,5 milionu korun (bez příslušenství).

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru