Ariel Atom, jedno z těch nejsurovějších silničních “aut”. Při vývoji se myslelo na řidičský zážitek. Nízká hmotnost a perfektní ovladatelnost. Díky tomu a z toho plynoucích jízdních výkonů je tak prakticky králem veškerých silnic i okruhů.

No, a teď se vám klidně může stát, že Ariel Atom můžete potkat ve Velké Británii v policejních barvách včetně majáku. Nejde o policejní auto v čistém slova smyslu. Jde o reklamní počin, podobně jako tomu bylo nedávno v případě McLarenu MP4-12C. Auto se do běžného provozu nedostane.

Vždyť do Arielu Atom se vejde jen jeden policista, a jen vystoupit z vozu při pokutování hříšnika by bylo velmi úsměvné. A pak si představte, jak s tímhle exotem zastavujete některá velká SUV nebo dokonce náklaďáky…

Tenhle konkrétní kousek vychází z verze Ariel Atom 3.5PL. To znamená, že je poháněn upraveným motorem 2,0 i-VTEC z předchozí generace Hondy Civic Type R. Výkon motoru byl zvýšen na 261 kW/355 koní a 330 Nm. Zrychlení z 0 na 60 mph (96 km/h) se odehraje během pouhých 2,6 sekundy, za rovných 6,0 sekund zrychlí Ariel Atom z klidu na 160 km/h.