Tohle není úplně běžný nález v zavřené stodole nebo garáži… Tohle totiž není obyčejné auto! Tohle je mafiánský speciál, za jehož životem zcela jistě stojí hodně zajímavý příběh. Bohužel ho ale neznáme.

Jisté však je, že jde Cadillac V-16 Series 60. Je to velká limuzína pro sedm pasažérů s obrovským motorem V16 o objemu 452 kubických palců (7,4 litru), výkonem necelých dvou stovek koní a třístupňovou převodovkou. Cadillac toto provedení pojmenoval jako „Fltwd Limo“, šlo o důkladně přestavěný původní model. Nová jsou všechna skla, jejichž tloušťka je neskutečných 30 mm, s výřezy pro palné zbraně.

Tento konkrétní kousek byl objednán 21.února 1935 v Chicagu. Původně byl nalakován do zelené Thessalon Green, čalouněn černou kůží vpředu a hnědým tkaným plátnem vzadu. Auto pochází z třicátých let minulého století a s největší pravděpodobností jde o auto nějakého tehdejšího opravdového gangstera, o čemž by mohlo svědčit i několik památek po střelách ve všech oknech.

Auto bude potřebovat kompletní renovaci, otázkou však je, jestli tento autentický stav není mnohem zajímavější a působivější… Co vy na to?

-PS-