Vath-Mercedes-AMG-CLA-45-S-Shooting_Brake

VÄTH upravil Mercedes-AMG CLA 45 S. Z dvoulitru dostal skoro pět set koní

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: VÄTH -  25. 12. 2022


Modely Mercedes-AMG jsou ty nejrychlejší z nabídky, přesto někdo může mít pocit, že potřebujete ještě rychlejší auto. Pokud vlastníte Mercedes-AMG CLA 45 S Shooting Brake a takový pocit máte, je tu pro vás VÄTH. Ten totiž dokáže z dvoulitru pod kapotou jednoduše vyždímat skoro 500 koní a 620 Nm.

Mercedes-AMG CLA 45 S Shooting Brake pohání dvoulitrový čtyřválec, který se svého času honosil tím, že to byl nejvýkonnější produkční dvoulitr na světě. V AMG z něj dokázali dostat 421 koní a 500 Nm. A motor to byl pořádně ostrý!

Přečtěte si také:  Test Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ (2020)

Německý úpravce VÄTH se mu ovšem podíval na zoubek. Vyměnil kompletní výfuk, přičemž na auto putovaly tlumiče s aktivními klapkami. Samozřejmě upravil také software řídící jednotky motoru. Výsledek? Působivých 490 koní a 620 Nm. Díky automatické převodovce a pohonu všech čtyř kol tak podle úpravce dokáže nyní auto z místa na stovku zrychlit za pouhých 2,7 sekundy.

Vath-Mercedes-AMG-CLA-45-S-Shooting_Brake-zadek

Úprava se neomezila pouze na zvýšení výkonu, ale také na úpravu brzdového systému. VÄTH vyměnil sériové přední brzdy za větší. Dopředu dal šestipístkové třmeny, které se nyní zakusují do kotoučů s průměrem 390 mm. Vyměněno bylo také brzdové vedení.

Přečtěte si také:  Chystaný ženevský autosalon má problém. Velké automobilky od něj dávají ruce pryč

Změny doznal i podvozek. Sériové pružiny z auta úpravce sundal a namísto nich nainstaloval pružiny tužší a o 20 mm nižší. Vyměněna byla také sériová kola za nové 20″ disky s pneumatikami 265/35 R20.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *