V Ženevě se ve světové premiéře představí Chevrolet Cruze station wagon

Autor: Pavel Srp - 9. 2. 2012


Chevrolet Cruze station wagon bude mít světovou premiéru na 82. ženevském autosalonu příští měsíc. Kombi, které je nejnovějším druhem karoserie v nejpopulárnější modelové řadě značky Chevrolet, doplňuje dosavadní verze sedan a hatchback, z nichž se dosud celosvětově prodalo přes 1 milion kusů od uvedení na trh v roce 2009.

„Cruze station wagon obsazuje důležitý segment trhu. Splňuje všechny požadavky evropských zákazníků v oblasti výrazného designu, jízdní dynamiky, prostoru a provozní ekonomie,“ řekla Susan Docherty, prezidentka a výkonná ředitelka Chevrolet Europe.

Nové kombi poskytuje velkorysý zavazadlový prostor a atraktivní nabídku výkonných a účinných motorů, jakož i nejmodernější systém infotainmentu Chevrolet MyLink.

Nové a vylepšené motory budou k dispozici v celé modelové řadě Cruze od léta 2012. K dosavadním benzínovým motorům s objemem 1,6 a 1,8 litru přibyl nový turbokompresorem přeplňovaný benzínový motor 1,4 litru. Vylepšený turbodiesel o objemu 2,0 litru doplnil nový, zvláště úsporný turbodiesel s objemem 1,7 litru.

Benzínový motor 1,4 litru a oba turbodiesely 1,7 a 2,0 litru jsou standardně vybaveny systémem Start-Stop. Všechny motory splňují emisní normu Euro 5.

Kombi Cruze station wagon je s délkou 4675 mm poněkud delší než hatchback (4510 mm) a sedan (4597 mm). Zavazadlový prostor má základní objem 500 litrů, po sklopení opěradla zadního sedadla je při naložení až po strop k dispozici využitelný objem téměř 1500 litrů.

Vylepšený design a technologie

Kombi se dá okamžitě identifikovat jako nová verze bestselleru Chevrolet Cruze. Karoserie se vyznačuje splývavou linií střechy. Součástí standardního vybavení jsou podélné lišty střešního nosiče, které kromě praktických funkčních předností představují prvek designu, dodávající karoserii sportovní vzhled.

V rámci modelového roku 2012 dostaly všechny modely Cruze různé designové modifikace na karoserii a v interiéru. Vnější úpravy zahrnují restylizované přední čelo, změněné vnitřní části hlavních reflektorů, modifikované reflektory do mlhy a nový design kol. V kabině byla změněna středová konzola a rozšířená nabídka provedení interiéru.

Nové modely Cruzey dostaly inteligentní elektronický klíč, umožňující odemykání vozidla zatáhnutím za kliku dveří řidiče pokud má řidič klíč u sebe. Motor se startuje a vypíná bez klíče pomocí tlačítka.

Od léta 2012 se začne do vyšších verzí modelu Cruze a do řady Aveo zavádět nový systém infotainmentu značky Chevrolet, pojmenovaný MyLink. Tento systém umožňuje integraci smartphonu do audiosystému vozidla.

Systém MyLink přenáší obsah ze smartphonu na centrální barevný dotykový monitor s úhlopříčkou 7 palců (17,8 cm) a vysokým rozlišením na středové konzole vozidla. Po připojení smartphonu se prostřednictvím dotykového monitoru dají ovládat různé funkce smartphonu jako hudební záznam, fotogalerie, telefonní seznam, záznam videa a speciální navigační aplikace.

[nggallery id=350]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru