Když řidič ví, že fakticky nemá za volantem, co dělat a všimne si, že neušel pozornosti policejní hlídky, nemá moc možností, co dělat. Někteří jsou si toho vědomi a raději na policejní výzvu zastaví. Jiní se ale tak lehce vzdát nechtějí a pokusí se ujet. V drtivé většině případů jsou ale takové pokusy zcela marné. Obzvlášť, když policisté do služby povolají speciální zastavovací pásy s ostrými hroty.

Přečtěte si také:  Pomatená řidička ujížděla policistům skoro dvoustovkou. Z auta ji museli vytáhnout násilím

A přesně to se stalo ve středu u Brna. Tamní hlídce se snažil ujet řidič, kterého chtěla zkontrolovat. Jakmile si všiml, že se za ním policejní hlídka otočila, šlápl na plyn a rozhodl se, že zmizí. Na svou mazdu šlapal opravdu statečně, chvílemi překračoval rychlost 200 km/h. Že se rychlosti opravdu nebál, dokazuje i fakt, že trasu dlouhou 30 kilometrů ujel za asi 12 minut. To už ale policistům došla trpělivost a požádali kolegy o instalaci pásů.

Jde o poměrně složitý policejní zásah, kdy se pásy musí trefit přímo před ujíždějící auto. Pokud by na zemi byly dřív, řidič by si jich mohl všimnout. V tomto případě se vše povedlo, mazda rázem přišla o vzduch ve všech čtyřech pneumatikách, ale řidič zkoušel jet dál. Rychle ale zjistil, že bez nafouknutých pneumatik to neklapne a po pár metrech to raději vzdal.

Přečtěte si také:  Francie připravila zákon, který zakáže v aplikaci Waze zobrazovat policejní hlídky

Následně se ukázalo, že řidič opravdu v autě neměl, co dělat. Nejen, že měl soudem stanovený zákaz řízení, ale navíc, jak ukázal test, byl také pod vlivem drog. Krajský tiskový policejní mluvčí Petr Vala k tomu řekl: „Řidič skončil s pouty na rukou, kdy byl převezen do policejní cely. Nyní se bude muset zpovídat za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.“

1 komentář

Přidat komentář