V továrně Nissanu v Sunderlandu se začnou vyrábět vozy Infiniti

Autor: Pavel Srp -   28. 12. 2012


Značka Infiniti, představující v rámci společnosti Nissan Motor Co. Ltd. divizi prémiových vozů, dnes potvrdila, že v souladu s plány na celosvětovou expanzi bude své vozy určené pro Evropu vyrábět v oceňovaném výrobním závodě společnosti Nissan v Sunderlandu ve Velké Británii.

Zpráva hovoří o zásadní investici do výrobního závodu ve výši zhruba 250 milionů liber a očekávaném vzniku 1000 nových pracovních míst v Sunderlandu a po celé Velké Británii.

Colin Dodge CBE, viceprezident a ředitel společnosti Nissan Motor Co. Ltd. uvedl: „Tento mezník, spojený s rozhodnutím vyrábět náš první prémiový produkt v Sunderlandu, znovu potvrzuje náš závazek vůči výrobnímu průmyslu Velké Británie a je symbolem trvajícího úspěchu této továrny, která v hodnotovém řetězci stoupá vzhůru. Stejně významná je skutečnost, že ve spolupráci s naším Design centrem v Londýně a naším Evropským technickým centrem v Cranfieldu připravujeme nové Infiniti, které bude vyváženo do celého světa.“

Ministr obchodu Velké Británie Vince Cable na slavnosti v Sunderlandu uvedl: „Sunderland bude jediným místem na světě, kde se tento nový prémiový kompaktní vůz bude vyrábět. Společnost Nissan jde ve Velké Británii od úspěchu k úspěchu – nejen že se zde nový vůz bude vyrábět a bude odsud vyvážen do celého světa, ale zároveň se Velká Británie podílela i na jeho vývoji. Dnešní zpráva znamená významné potvrzení kvality britského automobilového průmyslu, který vytváří pracovní místa, zaměstnává učně a přispívá k budování silnější ekonomiky. Automobilový sektor nadále patří k velkým úspěchům naší průmyslové strategie a je svědectvím o schopnosti úzké spolupráce mezi vládou a soukromým sektorem.“

Premiér David Cameron dodal: „Tato investice je skvělou zprávou pro severovýchodní Anglii a dalším vyjádřením důvěry v britský výrobní průmysl. Pokračující úspěch společnosti Nissan ve Velké Británii symbolizuje sílu zdejšího automobilového průmyslu a jeho význam pro obnovu rovnováhy a nastartování růstu ekonomiky. Tato zpráva ukazuje, jak se automobilovému průmyslu ve spolupráci s vládou nadále daří získávat v sektoru s velmi tvrdou konkurencí důležité dlouhodobé investiční projekty. To Velké Británii pomáhá prosadit se v celosvětové soutěži.“

Zbrusu nový základní kompaktní model Infiniti by se měl začít vyrábět od roku 2015 a společnost Nissan bude díky němu poprvé schopna bojovat o zákazníky i v srdci prémiového segmentu. To podtrhuje ambice značky stát se hlavním celosvětovým hráčem.

Přečtěte si také:  Škoda přesune výrobu některých modelů. Octavia i Superb se budou vyrábět jinde

Až se s výrobou začne, bude Infiniti po 23 letech první novou automobilovou značkou vyráběnou ve Velké Británii v takovém rozsahu.

V souvislosti s výrobou vozu Infiniti ve Velké Británii se očekává vznik 1000 nových pracovních míst po celé zemi, včetně 280 nových pracovních míst v továrně v Sunderlandu. Její výrobní kapacita by měla činit 60 tisíc vozů značky Infiniti ročně.

Zpráva přišla v době, kdy bylo oznámeno, že továrna Nissan v Sunderlandu letos vyrobí poprvé více než půl milionu vozů za rok. Společnost Nissan dosáhne tohoto milníku jako první automobilka působící ve Velké Británii. Počet zaměstnanců závodu během roku 2012 poprvé překonal 6000 a celosvětový vývoz již překonal objem 5 milionů vozů.

Zajištění výroby nového vozu Infiniti vzhledem ke kapacitním omezením závodu v Sunderlandu znamená, že hatchback segmentu C, jehož výroba v této továrně byla ohlášena v dubnu, se bude vyrábět jinde. Rozhodnutí ohledně zdrojů pro tento vůz bude přijato a oznámeno později.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *