V Subaru zešíleli. Poslali STI na slavnou bobovou dráhu – video

Autor: Anina Russová -   20. 3. 2017


Přesně tohle jsou chvíle, kdy bychom rádi pracovali pro Subaru. Podporovat podobně střelené nápady by nás totiž náramně bavilo! :)

Partičku lehkých extrémistů, kteří automobilku zastupují, totiž napadlo, že bude skvělá zábava, když pošlou ostré Subaru WRX STI na nejslavnější, nejstarší a také nejtěžší bobovou dráhu. Jde o Olympijskou bobovou dráhu ve Svatém Mořici. Právě zde mají závody bobů svůj původ, který se datuje už do 19. století. Chvíli to ale prý vypadlo, že zůstane jen u nápadu, protože se jim nedařilo najít dostatečně šíleného jezdce, který by byl schopen dráhu v autě sjet.

Nakonec padla volba na Marka Higginse, který nadšeně souhlasil. Mark je slavný závodník a především držitel rekordu na trati Tourist Trophy na ostrově Man mezi automobily, kde mimochodem také sedlal Subaru WRX STI. A také dělal kaskadéra ve filmech o Jamesi Bondovi. Takže člověk na svém místě.

Šlo o opravdu extrémní sjezd, proto prošlo Subaru několika úpravami. Dostalo do interiéru bezpečnostní rám, extra tuhé zavěšení kol a samozřejmě úzké pneumatiky opatřené hřeby. Jezdec pak několik chráničů a helmu. A ještě že tak.

Bobová dráha je opravdu úzká a není úplně stavěná na auta. Proto Subaru cestou dolů utrpělo několik šrámů, ale nakonec dojelo. Navíc Mark vypadá, že si to zatraceně užil. No, ani se nedivíme! :)

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *