Opravit silnici je u nás běh na dlouhou trať. Ovšem ne tak v Rusku. Několik set dělníků a více než tři stovky strojů totiž za tak krátkou dobu v Moskvě opravili jeden z hlavních bulvárů. Je pravdou, že podle dostupných informací to byla oprava přesně na Ruský způsob, ale stačil k tomu jediný den!

Nikdo totiž neřešil nějaké kanály nebo obroušení a očistu původního povrchu. Vše muselo být hotové v tak šibeničním termínu z důvodu příprav na jednu z vojenských přehlídek. Jakékoliv zpoždění s opravou by se rovnalo nuceným pracem někde v dole, tak je jasné, že si každý dělník dodržení své osmihodinové směny rozmyslí…

I tak je to ale fantastická ukázka toho, že když se chce, tak to prostě jde. Ano, je to trochu extrém, ale ten by zrovna našim silničářům jako taková léčba šokem rozhodně prospěl. U nás je sice rozkopané snad vše, ale dělníka na jednotlivých úsecích, aby jeden pohledal. Spíše se setkáváme s pojmem jako technologická přestávka, konec šichty nebo pauza na oběd. Proto si myslíme, že by bylo ideální nakombinovat náš a ruský způsob opravy silnic. 🙂 Jinak se ale silničářům zachyceným ve videu opravdu klaníme!