tesla cybertruck garage 54

V Rusku si postavili vlastní verzi Tesly Cybertruck. Na pohled vypadá podobně, ale není to elektromobil

Autor: Anina Russová - 2. 2. 2020


Pokud jste tomu doposud nevěřili, pak se právě nyní opět přesvědčíte, že v Rusku je možné úplně vše. Už nějaký ten čas nám to dokazuje parta z ruského youtube kanálu Garage 54, kde hraje hlavní roli svérázný Vlad. Mimochodem, pokud jste si mysleli, že jde o nějakého ne moc bohatého mechanika, pak jste se hodně pletli. Vlad, jak ostatně ukazují jeho poslední videa, rozhodně nouzí netrpí.

Když odhlédnete od toho, co je hlavním dějem videa, můžete si v záběrech všimnout nových a celkem drahých aut. Vsadili bychom se, že k tomu Vladovi a jeho partě pomohla stále větší popularita jeho projektů. Na svém kanále má bezmála 400 000 fanoušků a sledovanost jeho videí stále roste.

Dubajská policie opět ukázala svá auta. Vystavila je na Dubai Motor Show

Pojďme ale k Cybertrucku, asi nejkomentovanějším SUV, které sice ještě není na prodej, ale i tak ho mnozí chtějí, jiní po něm touží a další si z něj dělají legraci. Po světě jezdí celá řada kopií této Tesly, ale většina je spíše k smíchu. Nebo k pláči. V Rusku teď udělali další kopii Cybertrucku. Není to sice elektromobil, ale designově je to celkem povedené.

Základem stavby se stal UAZ 469, ze kterého zůstal podvozek, převodovka i pohonné ústrojí. Mimochodem, tohle ruské auto se vyrábí od roku 1971 až dodnes, kdy je možné jej koupit jen v lehce modernějším kabátu. Tím pohonným ústrojím, které Vlad použil, je motor o objemu 2,5 litru a o výkonu 75 koní. Nic moc, ale v terénu jde prý o velmi schopné auto. Vlad z něj sundal vše, co by jeho stavbě překáželo. I vrstvu betonu, která po jednom z Vladových pokusů byla kolem původní karoserie auta.  Následně naopak se svými kolegy vyrobil zbrusu novou karoserii tak, aby co nejvíce připomínala Cybertruck.

Nejsou to žádní profíci, ostatně, jejich práce je většinou dělána narychlo a hlavně pro pobavení. Jenomže tohle se jim celkem povedlo. Není to sice vyrobené ze super moderních a lehkých materiálů, ale z kovových plátů, ale to je prostě Rusko. :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru