V Rusku je možné vše. I hrát curling s auty – video

Autor: Anina Russová -   28. 3. 2017


Díky trojici Clarkson, Hammond a May víme, že auta nejsou nutně potřeba jen k jízdě. Dá se s nimi hrát tenis, fotbal a dokonce je možné s nimi absolvovat i lehce upravenou zimní olympiádu.

V Rusku si ale vymysleli další sport, který vypadá jako skvělá zimní zábava. Jde o curling. Pokud netušíte, co to je, tak ve zkratce vysvětlíme. Curling je zimní sport, který se hraje jen v halách a jeho cílem je, aby hráči na ledové ploše dostali své barevně označené „kameny“ co nejpřesněji do vyznačeného kruhu. Pomáhají k tomu takzvaní metači, jejichž úkolem je doslova uhladit ledovou cestu kamenu tak, aby se zastavil na až na přesně vyznačeném místě.

A přesně to dělala ruská partička nadšenců s malými auty VAZ-1111. Z nich ale kvůli hmotnosti odstranili motory a převodovky a kvůli bezpečnosti také všechna okna. Soutěže se účastnily čtyři týmy, každý o 10 členech. Soutěžních pokusů bylo 9. Úkolem bylo, aby se auto co nejpřesněji dostalo do vyznačeného středu. Vítězný tým nakonec získal cenu v hodnotě 1 600 dolarů, tedy asi 40 000 Kč.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *