Pražští policisté se opravdu vyznamenali! Během nebezpečné honičky, která se odehrála o víkendu, se jim podařilo zadržet zdrogovaného řidiče v ukradeném autě, který měl navíc vysloven zákaz řízení.

Policisté si Renaultu, jehož značky byly v evidenci vedené jako kradené, všimli na Poděbradské ulici v Praze 9. Za autem se rozjeli, ale ještě než vůbec stihli zapnout výstražné zvukové i světelné znamení a dát pokyn k zastavení, řidič začal ujíždět. A vůbec se s tím nepáral! Projel dokonce několik velkých křižovatek na červenou, přičemž ohrozil ostatní účastníky provozu. Místy městem ujížděl až rychlostí 160 km/h.

Vše nakonec skončilo nehodou. Ujíždějící řidič naboural v ulici Čuprova do civilního auta. V něm bohužel cestovaly mimo jiné dvě malé děti, které musely být po nehodě převezeny do nemocnice. Ani to ale řidiče neodradilo od pokusu o útěk. Ten však neměl dlouhého trvání, protože jeho pohyby nebyly moc koordinované a policisté ho rychle zpacifikovali.

Zfetovaný řidič má vysloven platný zákaz řízení na 108 měsíců až do roku 2030 a kromě ukradení auta se mu za celou tuto honičku podařilo nasbírat několik dalších přestupků, a dokonce trestných činů. Za ty mu hrozí pobyt za mřížemi v délce až tři roky.