V Praze řádil vandal, který zničil několik aut. V takovém případě nejvíce pomůže havarijní pojištění

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Praha -  14. 4. 2023


Pražská městská policie informovala o tom, že musela vyjíždět k nesmyslnému řádění vandala, který v hlavním městě poškodil několik aut. Dotyčného dokonce chytila při činu, ovšem důvod svého jednání nebyl schopen vysvětlit. Ukázalo se, že vandal poškodil dvě zapakovaná auta. Obě měla rozbitá čelní okna, jedno navíc i sklo víka kufru a k tomu šlápoty na střeše.

Co v takovém případě dělat? V ideálním světě by byl vandal odsouzen a veškerou škodu zaplatil. Jenomže bohužel v takovém světě nežijeme a takoví lidé jsou málokdy schopni něco zaplatit. A ani exekuce zpravidla nepomůže. Jedinou záchranou před tím, kdy poškozený musí vše hradit z vlastní kapsy, je havarijní pojištění, respektive připojištění proti vandalismu.

Přečtěte si také:  Mezi povinným ručením a havarijním pojištěním jsou rozdíly. Bez jednoho se navíc neobejdete

V prvé řadě je nutné mít vandalismus v havarijní pojistce zahrnut. Některé pojišťovny toto připojištění nabízí i mimo havarijní pojistku, třeba jako příplatek k povinnému ručení. Ve chvíli, kdy přijdete k autu a zjistíte, že se na něm vyřádil vandal, vždy volejte policii. A zároveň doporučujeme pořídit z místa co nejvíce fotek či videozáznam. Jak radí specialisté ze srovnávače klik.cz „nejste-li si jisti, zda je to nutné, zavolejte na asistenční linku pojišťovny, u které jste pojištěn. Měli by Vám přesně poradit, jak postupovat.“

Jakmile bude policie hotová z ohledáním místa, co nejdříve kontaktuje pojišťovnu. Ta po vás bude chtít jak veškeré fotografie, tak také popis události a může chtít i protokol od policie.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *