V Praze je první bankomat, který lze obsluhovat přímo z auta

Autor: Tisková zpráva - 26. 7. 2018


První bankomat, k jehož obsluze nemusíte vystupovat z auta, byl před pár dny instalován v Praze na čerpací stanici Benzina. Funguje to tak, že u jednoho stojanu natankujete a u druhého si můžete vybrat peníze.

Tuto novou službu zavádí Komerční banka ve spolupráci se společností Benzina. První bankomat v České republice speciálně určený pro motoristy byl zprovozněn na čerpací stanici Benziny v Argentinské ulici, Praha – Holešovice.

Speciální bankomat určený pro motoristy je výškově upraven pro pohodlné ovládání z okénka automobilu, a to i v případě SUV nebo dodávek. Bankomat Komerční banky, který byl instalován na Argentinské ulici v Praze, je v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Kromě výběru hotovosti bude bankomat přijímat i vklady, což ocení zejména podnikatelé, kteří již nebudou muset s tržbou chodit na pobočku nebo hledat jiný vkladový bankomat.

Na celém světě instalováno přibližně 68 800 Drive-up bankomatů, toto číslo představuje cca 2 % z celkového počtu instalovaných bankomatů ve světě. Nejvíce jsou rozšířeny v USA (40 % všech bankomatů) a v Saúdské Arábii (13 %). Dalšími zeměmi, ve kterých podíl Drive-up bankomatů činí vice než 1 %, jsou Pákistán, Kanada, Írán, Singapur a Spojené arabské emiráty.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru