rekonstrukce-oprava_silnice

V obci Zdiby zdrží řidiče kvůli opravám silnice semafory. Je třeba počítat s kolonami

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK (Protext), POLAR televize Ostrava - Ilustrační foto: Ředitelství silnic a dálnic - 30. 6. 2024


V obci Zdiby v okrese Praha – východ ve Středočeském kraji probíhá oprava silniční komunikace II/608 od okružní křižovatky Zdiby směr Veltrusy, která v místě v následujících měsících omezí řidiče v dopravě.

„Je to jedna z těch delších staveb nebo oprav, které momentálně provádíme. Týká se to úseku, který je delší než 3,5 kilometru, jedná se zhruba o tři etapy té stavby. V první etapě se opravovala část vozovky, v současné době probíhá oprava stávajícího kruhového objezdu a bude se navazovat výstavbou nového kruhového objezdu, v místech, které je za námi,“ říká Petra Kučerová, tisková mluvčí Krajské správa a údržba silnic.

Pokud budete místem projíždět, připravte se na to, že si chvíli postojíte. „Doprava není omezena objížďkou, staví se za provozu, který je řízený semafory. Záleží na tom, jaká je intenzita dopravy, je to odvislé i od toho, v které denní době se zrovna nacházíme. Toto tady budou řidiči pociťovat do září, kdy má být stavba hotová,“ dodává Kučerová.

V celém úseku dojde k obnově krytu vozovky a částečně k obnově podkladních vrstev. Oprava silnice je navržena na základě diagnostického průzkumu a probíhá formou recyklace za studena. Cena stavby je přes 76 milionů korun.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru