Uklízení sněhu ze silnic není jednoduché a z těch s více jízdními pruhy už vůbec ne. Na takových silnicích musejí totiž zpravidla jezdit alespoň dva sněhové pluhy. Zatímco ten vpředu odklízí levý pruh, ty další mají na starosti pruhy vpravo. V Norsku ale nabízejí velmi zajímavou nástavbu, díky níž zvládne pouze jeden pluh více jízdních pruhů. Jakto?

Je to vlastně poměrně jednoduché. Pro podvozek klasického sněhového pluhu je vytvořena další speciální nástavba, která je také sama vybavena pluhem. Nástavbu je třeba jen zvednout ze země, připevnit na podvozek, zapojit hydrauliku a její ovládání a pak už jen vyrazit na silnici. Původní, originální pluh je umístěn na přídi auta a uklízí prostor před ním. Sníh odhazuje vpravo, kde lze právě z boku nástavby vysunout právě další pluh. Šířka záběru tak může být až 8,5 metru a díky tomu je možno uklidit dva jízdní pruhy najednou.

Nástavbu vytvořila společnost Mählers Norge a ve videu je umístěna na tahači Scania R 520. Pokud se vám video nezobrazuje, najdete ho zde.