Různé typy hloupých nebo arogantních řidičů potkáváme na silnicích dnes a denně. Často o nich také píšeme, a jak to tak vypadá, hned tak nám náměty nedojdou. Už nás vlastně ani nepřekvapí, že tupci na silnicích mohou dělat problémy ostatním řidičům, ale překvapilo nás to, co jsme viděli na videu, které pro vás teď máme.

Je na něm zachycena naprosto běžná situace s naprostao nepochopitelným scénářem. Schválně, co uděláte, když někde zaslechnete policejní sirénu nebo houkání záchranářů? Asi vás jako první napadne, jestli se vás jejich průjezd nějak dotkne, a kam uhnout. Prekérní situace může nastat ve chvíli, kdy stojíte na světelné křižovatce opatřené kamerami a za vás přijede právě třeba hasičské auto, které spěchá k případu. Opravdu se nemusíte bát projet křižovatku na červenou a umožnit tak průjezd tomu, kdo ho potřebuje. Je důležité udělat maximum pro to, aby ti, kteří spěchají pod majáky, měli volnou cestu.

To ale asi nepochopil řidič zelené Škody Fabia Combi, který právě když přijel na světelnou křižovatku a zastavil, objevilo se za ním hasičské auto. A i když by každý alespoň trochu smýšlející člověk pochopil, že má uhnout, řidič Fabie se ani nehne. Žádný byť jen pokus nebo snaha. V klidu si počká na zelenou a teprve potom se rozjede. Až se divíme hasičům, že ho trošku nepopostrčili.