Auta prostě občas hoří, s tím se asi nedá nic dělat. Ale na některá je u toho opravdu hodně smutný pohled. Třeba jako na Dodge Challenger, který před několika málo hodinami shořel v královéhradeckých Kuklenách.

Před nedávnem jsme vám říkali o krásném klasickém Jaguaru, který shořel uprostřed Prahy a také o Chevy Corvette, jejíž zkázu ohněm natočil otřesený majitel auta. V obou případech byla příčinou požáru technická závada a nejinak je tomu nejspíš i v případě tohoto Dodge.

Stačilo pár minut a z Chevroletu Corvette zbylo jen ohořelé torzo

K požáru, který se stal v Jiráskově ulici, vyjela jedna profesionální jednotka, která plameny během krátkého okamžiku uhasila. Ačkoliv to vypadá, že toho z auta zbylo celkem dost, škoda je prakticky totální. Majitel ji v tuto chvíli odhadl na minimálně 750 000 Kč, což ale nemusí být konečná částka.

Důvod požáru zatím není zcela přesně jasný. Dle všeho to ale opravdu vypadá na technickou závadu na elektroinstalaci. Z fotografií, které pořídili hasiči, to vypadá, že začalo hořet přesně mezi motorem a palubní deskou, tedy v místě, kudy vede velká spousta kabelů.