V Kalifornii se zhmotnilo peklo a řidiči takřka nestíhají ujíždět

Od Anina Russová | 16. 11. 2018 0

Jistě jste si všimli, že požáry v Kalifornii nabírají neuvěřitelných rozměrů. Úřady se sice snaží evakuovat co možná nejvíce lidí je možné, ale i tak bohužel v plamenech lidé umírají. Amerika dokonce kvůli požáru přišla o jedno celé město Paradise, které ještě před pár dny mělo 30 000 obyvatel. Dnes z něj nezbylo nic jiného než pár ohořelých základů.

V tomto městě byla i nemocnice plná pacientů, v níž pracoval také jeden neuvěřitelně statečný zdravotní bratr. Když požár udeřil, měli pracovníci nemocnice spolu s hasiči jen několik minut na to, aby se dostali do bezpečí. Bohužel se to nepovedlo všem, a tak se Allyn Pierce, jak se zdravotník jmenuje, rozhodl, že se pro zbytek pacientů sám vrátí a pomůže jim s přesunem k heliportu. Že to nebyla cesta jednoduchá dokazují i fotky, které se objevily na Twitteru. Toyota Tundra, kterou tento statečný mladý muž při přejezdu používal, totiž utržila pár nehezkých ran. Skončila notně ohořelá a na některých místech roztavená. Pomohla však zachránit všechny zbylé pacienty z nemocnice, a nakonec svého majitele ještě dostala z požáru ven. Proto se mu ozvala sama automobilka s tím, že za takový výkon od ní dostane Toyotu novou. Velmi hezké gesto, co myslíte?

https://twitter.com/jacknicas/status/1062162167867170816?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1062162167867170816&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.garaz.cz%2Fclanek%2Fohorela-toyota-pomohla-mlade-sestricce-zachranovat-zivoty-21000509

Ale nejde jen o ohořelou Tundru. Na internetu se objevilo třeba také video zachycující útěk posádky auta před plameny. Ovšem z videa je patrné, že místo cesty projíždí auto naprostým peklem. Plameny jsou z obou stran hned vedle silnice, není vidět víc než na pár metrů a upřímně přiznáváme, že jen těžko bychom hledali klid, který má dvojice v autě. Je velké štěstí, že se jim před plameny podařilo ujet.

https://youtu.be/d4kmmTc–Vg

Další video už tak klidné není a rovnou dodáme, že dotyčná z auta nakonec utekla a zachránila se. Tamní šerif k němu jen dodal, že je na něm vidět, jak rychle požár postupuje. V jedné minutě máte pocit, že ujedete a v druhé už vám hoří auto doslova pod rukama.