Rok se s rokem sešel italský výrobce pneumatik odhalil svůj další, dnes již legendární kalendář. To, co původně v roce 1964 vzniklo jako dárek věrným klientům, je dnes umělecké dílo, jenž se pro dobré účely draží za statisíce korun. Ovšem stále se najde několik málo významných osobností nebo členů královských rodin, které ho od Pirelli dostávají darem.

Letošním tématem je cesta za snem, na kterou se na fotografiích vydaly například modelky Gigi Hadid a Laetitia Casta, baletka Misty Copeland nebo herečka Julia Garner. Sám fotograf, kterým je letos Albert Watson, si předsevzal, že všechny ty krásky rozhodně jen nevezme na pláž, kde by je svlékl a vyfotil. Chtěl ženskou krásu a provokativnost ukázat trošku jinak.

Inspiraci našel ve filmovém prostředí 30. a 40. let, a proto fotil na formátu 16:9. Nechtěl totiž, aby výsledek vypadal jako klasická fotka, ale jako výřez z filmu. Všechny ty krásné ženy, ale i muži, jsou stylizované do nějakých rolí a ukazují, jak náročná může být cesta za snem. Přestože jsou všichni aktéři vcelku hodně oblečeni, na provokativnosti jim nic nechybí.

Podle nás jsou krásné všechny fotky, ale obzvlášť vynikají ty černobílé. Fotografovi se klaníme a jdeme zamáčknout slzu. Ani toto vydání kalendáře Pirelli nám totiž pane říkat nebude…

Ukázku z fotografií z kalendáře najdete v galerii a video zachycující zákulisí natáčení zase o kousek výše.