Úpravce DMC je znám už i z našich stránek, ukázali jsme si jejich počin Lamborghini Gallardo LP560-4 a tentokrát jde o novinku jiného italského výrobce – Ferrari F12berlinetta. Upravili nejen vzhled, ale i techniku. Svůj výtvor pojmenovali jako F12 Performance Package.

Motor 6,3 V12, který auto pohání, poskočil s výkonem z původních 740 koní na více než 760 koní. Díky tomu se zvýšila jeho maximální rychlost o 8 km/h na 348 km/h. Je to sice o více než 100 km/h méně, než plánují inženýři u Bugatti Super Veyron, ale i tak je to rychlost skoro až nepředstavitelná.

Velký podíl na zvýšení výkonu motoro u DMC Ferrari F12berlinetta má zbrusu nové výfukové potrubí, které autu navíc dodá potřebný sportovní zvuk. Otázkou je, jak dlouho pak s autem vydržíte jet třeba po dálnici než vám praskne hlava…

Původní 20″ sériová kola musela ustoupit novým. Ta vpředu jsou o průměru 21″, ta zadní jsou ještě o palec větší (22″). Kola jsou vždy pouhou třešničkou na pomyslém dortu a v tomto případě doplňují aerodynamický paket exteriéru vozu. Ten zahrnuje nový přední spoiler, který nahradí původní sériový, původní přední kapota byla vyměněna za karbonovou a zadní část dostane vzhled po vzoru závodního Ferrari 599XX – tedy tmavá světla (včetně mlhovky) a obrovský dizuzor ohraničený po obou stranách koncovkami výfuku.

Aby k novému exteriéru ladil i interiér, byl nově přečalouněn. Do interiéru putovalo více kůže a dokonce i dílů z pravého karbonu.

Když se na auto podíváte a srovnáte ho se sériovou verzí, která se vám líbí více? Nebi byste brali raději F12 berlinetta upravené od Novitec Rosso či Wheelsandmore?

-PS-