V designérské soutěži Lexus Design Award se utká více než tisícovka projektů

Autor: Pavel Srp - 25. 1. 2013


K poslednímu dni roku 2012 byl uzavřen příjem přihlášek do první soutěže „Lexus Design Award“. Automobilka Lexus nyní s potěšením oznamuje, že její nová iniciativa vyvolala silný zájem návrhářů z celého světa.

Z původních 2 100 zaregistrovaných zájemců bylo nakonec včas doručeno 1 243 projektů, zejména z oblasti produktového designu (50 %) a architektury (30 %). Zbývajících 20 % projektů pokrývá nejrůznější pole působnosti, jako např. grafický design, design interiérů, módu, film a televizní tvorbu.

Registrace přicházely ze všech koutů světa, přičemž 44 % dorazilo z Evropy, 32 % z Asie (vč. Japonska a Číny) a 20 % z USA.
Soutěž Lexus Design Award, vyhlášená v říjnu 2012, je mezinárodním kláním na poli designu, které zve k účasti návrháře působící v nejrůznějších oborech, jako je např. architektura, produktový design či móda. Prostřednictvím této iniciativy chce Lexus podnítit kreativitu a podpořit designéry z celého světa. Další informace lze nalézt na globálních webových stránkách Lexus.

Porota sestávající z šesti odborníků vybere ze všech předložených projektů pouze deset finalistů. Z vítězné desítky finalistů dostanou dva jedinečnou příležitost pracovat s celosvětově proslulými návrháři, kteří budou dohlížet na jejich výtvory v podobě prototypů; bude to produktový designér Sam Hecht a architekt Junya Ishigami. V únoru a březnu 2013 budou vítězové soutěže spolupracovat se svými mentory a rovněž obdrží finanční podporu na pokrytí nákladů na prototypy a výrobu.

Všichni finalisté budou pozváni na prezentaci své práce na Milan Design Week 2013. Dva kompletní prototypy společně s panelovou prezentací osmi dalších finalistů se představí médiím i veřejnosti ve výstavních prostorách automobilky Lexus.

Další podrobnosti o účasti automobilky Lexus na Milan Design Week budou oznámeny 5. února 2013.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru