O zajímavých, luxusních nebo jedinečných autech, která jsou na prodej, vás informujeme poměrně často. Ne tak často vám ale ukazujeme fantastický automobilový kus historie, který je na prodej v naší malé kotlině. Po dlouhé době je u nás na prodej auto, o kterém většina z nás jen sní a pár šťastlivců se možná někdy i sveze. Pak je tu hrstka těch, kteří si Lancii Delta Integrale, o které mluvíme, mohou pořídit. A pro ty je určen tento inzerát.

V tom se lze dozvědět, že ten báječný kus auta není jen tak obyčejná Lancia Delta Integrale Evo 2 z roku 1994 v první limitované edici Giallo Ginestra. To je mimochodem i název té zvláštní žluté barvy, ve které Deltu často vidět nelze. Této edice bylo vyrobeno pouze 220 kusů a žlutou karoserii všech vozů edice doplňuje černý interiér se žlutým prošíváním. Tím bychom to vlastně klidně mohli celé uzavřít. Krásné auto v limitované edici a se speciální barvou, ale to je pořád málo.

Výjimečnost této Delty totiž podtrhuje extrémně nízký kilometrový nájezd. Podle prodejce má najeto necelých 5 000 kilometrů a k tomu má po důkladné kontrole status takřka nového auta. To potvrzuje i interiér, který je z části zabalen ještě v původních ochranných igelitech.

Prodejce, společnost Classic & Sports Cars, která je z Rožnova pod Radhoštěm v inzerátu cenu neuvádí. Chápeme. Z těch nul by se někomu mohlo možná přitížit, ale ať už je cena auta jakákoliv, ani jediná koruna nebude zbytečně utracená.